Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеркаль: Суд ООН повністю відхилив усі заперечення РФ щодо юрисдикції – це повна перемога

Олена Зеркаль. Фото dt.ua

За словами Зеркаль, це рішення дає змогу Україні рухатися далі та доводити всій світовій спільноті факти порушення РФ

Міжнародний суд ООН повністю відхилив усі заперечення Російської Федерації щодо юрисдикції у справі про застосування і тлумачення конвенцій про протидію расовій дискримінації та про боротьбу з фінансуванням тероризму

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вона привітала Україну з цілковитою перемогою. За її словами, суд повністю відхилив усі заперечення РФ – з мінімальним рахунком 15 до 3, а іноді й одноголосно.

"Це рішення дає нам змогу рухатися разом із судом далі та доводити всій світовій спільноті факти порушення РФ міжнародного права, порушення прав людини", – сказала Зеркаль на брифінгу в Гаазі у п’ятницю.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН відхилив заперечення російської сторони з питання юрисдикції щодо Конвенції про протидії фінансуванню тероризму в розгляді з Україною.

Також Міжнародний суд ООН відхилив аргументи РФ щодо скарги України про порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ).

Суд ООН виніс рішення щодо юрисдикції, тобто про можливість застосування цієї конвенції щодо дискримінації кримських татар та українців у Криму.

 

 

Loading...