Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеленський був готовий виконати головну вимогу Трампа, – The New York Times

Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) і президент США Дональд Трамп. Нью-Йорк, 25 вересня 2019 року

Публічно оголосити про розслідування проти опонента президента США Дональда Трампа

Президент Володимир Зеленський був готовий публічно оголосити про розслідування проти опонента президента США Дональда Трампа для розблокування військової допомоги Україні, повідомляє The New York Times.

За даними видання, радники Зеленського прийшли до думки, що американська військова допомога на $400 млн і підтримка мирних переговорів переважують ризики втрати двопартійної підтримки в Конгресі США.

Помічники виступали за те, щоб "підкоритися вимогам", сказав NYT Петро Бурковський, старший науковий співробітник Фонду Демократичні ініціативи, який має тісні зв’язки з українським урядом.

Як показали свідчення в.о. посла в Україні Вільяма Тейлора, Трамп хотів, щоб Зеленський в ефірі CNN виступив з публічною заявою про початок розслідування відносно сім’ї Джо Байдена.

За словами одного з неназваних чиновників, які брали участь в обговоренні, майже всі радники Зеленського виступили за публічне оголошення про розслідування. Вони погодилися з тим, що військова допомога, а також дипломатична підтримка з боку США на переговорах щодо Донбасу переважують ризики підтримки однієї сторони в американській політиці.

За даними видання, команда Зеленського планувала, що оголошення буде зроблено 13 вересня в інтерв’ю з Фарідом Закарією, ведучим на CNN.

Нагадаємо, в Офісі президента відмовилися надати стенограму зустрічі Зеленського з Трампом.

Loading...