Віктор Медведчук: ЄБРР і МВФ не бачать ознак відновлення "бурхливого економічного зростання" в Україні

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

ЄБРР і МВФ не побачили ні ознак прискорення економічного зростання, ні якогось "економічного прориву"

Відразу дві впливові міжнародні інституції – ЄБРР і МВФ ‒ оновили свої прогнози щодо зростання реального ВВП в Україні. І вони не побачили жодних ознак прискорення економічного зростання і того, що Україна стоїть на порозі якогось "економічного прориву", про який так люблять поговорити у владі.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук, повідомляє сайт політсили.

Зокрема, на думку ЄБРР, економіка України залишилася стійкою до політичних чинників, але темп зростання буде дещо помірним, як і раніше. Темп зростання ВВП країни в 2019 році залишиться на рівні 3,3% (повторення результату 2018 року) і трохи прискориться до 3,5% в 2020 році", ‒ відзначили в банку.

Також в ЄБРР вказали на те, що, хоча інфляція сповільнилася до 7,5% у вересні 2019 року, це все одно вище цільового показника 5%, визначеного регулятором. Навіть незважаючи на так зване інфляційне таргетування, про яке у владі постійно повторюють.

Віктор Медведчук відзначає, що не радують і оцінки МВФ. Так, згідно з прогнозом фонду, зростання реального ВВП України буде залишатися на рівні 3,0% в 2019 і 2020 роках. Про це йдеться в новій доповіді. Також прогнозується, що ситуація може покращитися у 2021 році, тоді зростання ВВП складе 3,1%, вважають експерти МВФ.

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук запитує, і де тут розрекламовані Зеленським і Гончаруком 5–7% зростання ВВП на рік? І заявлені прем'єром 40% зростання за п'ять років?

"А ось де. Прем'єр сказав: "Взагалі все починається з мрії. Я хочу сказати людям: Просто повірте". Так і хочеться вигукнути знамените: "Не вірю!"", – резюмував народний депутат Віктор Медведчук.

Нагадаємо, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, коментуючи проєкт закону бюджеті на 2020 рік заявив, що він нічим не відрізняється від законів про бюджет, які були прийняті протягом 2014-2019 років. Заяви, що податки не будуть збільшуватися, є популізмом, адже розвиток економіки – це не збільшення податків, створення умов для розширення виробництва і надання послуг.

За його словами, "Опозиційна платформа – За життя" пропонувала альтернативний бюджет, де реально збільшувалися видатки на 200 мільярдів, а реальний курс на економічний розвиток був на рівні 60 мільярдів.

 

Loading...