Віктор Медведчук: Команда Зеленського продовжує розпочату Порошенком політику гоніння на єдину канонічну православну церкву

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Яскравий приклад тому ‒ твердження міністра культури Володимира Бородянського

Кожна нова заява представників української влади ‒ це просто верх непрофесіоналізму і цинізму щодо своїх виборців.

Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук, повідомляє сайт політсили.

За його словами, яскравий приклад тому ‒ твердження міністра культури Володимира Бородянського, який заявив у своєму інтерв'ю: Українська православна церква "має внести у свою назву ідентифікацію, що вона належить до Російської православної церкви" і вказати, що адміністративний центр управління Українською православною церквою знаходиться у Москві.

Віктор Медведчук зазначає, що очевидно, у силу свого невігластва або політичної заангажованості міністр культури ігнорує той факт, що УПЦ – це незалежна, самостійна церква, керівництво якої обирається на Соборі єпископів. УПЦ має свій Церковний суд і Священний Синод і повністю незалежна від Російської православної церкви, пов'язана з нею тільки спільними молитвами.

"Виникає питання: чому міністр культури, який говорить, що "центр впливу на Українську православну церкву Московського патріархату в Москві ‒ через той же Синод", і виступає проти єдиної канонічної православної церкви в Україні, очолюваної Його Блаженством митрополитом Онуфрієм, не займає таку ж позицію по відношенню до Української греко-католицької церкви? Адже УГКЦ знаходиться в структурі Римо-католицької церкви. І коли обирає єпископів УГКЦ, це рішення вимагає затвердження в Римі", – зазначає голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя".

Віктор Медведчук вважає, що заяви міністра культури, члена команди Зеленського – не що інше, як продовження політики Порошенка, який з політичних міркувань втручався у церковні справи, що призвело до розколу православ'я не тільки в Україні, але і у всьому світі.

"Ми бачимо, що політику Порошенка (її втіленням у церковних справах стали отримання томосу і рейдерські захоплення храмів та майна УПЦ ‒ єдиної канонічної православної церкви в Україні) сьогодні продовжує команда Зеленського," – зазначає народний депутат.

Віктор Медведчук додає, що неосвічений  міністр культури Бородянський, який не володіє ситуацією, влазить у вкрай чутливі для українців сфери релігії і мови, що лише посилює розкол у суспільстві.

За його словами, не відстає від Бородянського і безграмотна міністр освіти, яка вже заявила про закриття російських шкіл і переведення їх на українську мову навчання.

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук зазначає, що печерна русофобія, яка виявляється в дискримінації російської мови, російських шкіл, дискримінації російськомовних громадян, ‒ це продовження політики Порошенка і реалізація його ущербного гасла "Армія. Мова. Віра".

"Можна по-різному ставитися до Коломойського, який називає окремих міністрів дебілами і покидьками, але, швидше за все, в цьому випадку він правий", – резюмує Віктор Медведчук.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук заявив, що відразу дві впливові міжнародні інституції – ЄБРР і МВФ ‒ оновили свої прогнози щодо зростання реального ВВП в Україні. І вони не побачили жодних ознак прискорення економічного зростання і того, що Україна стоїть на порозі якогось "економічного прориву", про який так люблять розмірковувати у владі.

Loading...