Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна проти Росії: Сьогодні Міжнародний суд ООН оголосить рішення

Суд ООН

Чи суд пристане на позицію України та зважатиме на те, що гібридна агресія вимагає гібридної реакції на неї

У п’ятницю, 8 листопада, Міжнародний Суд ООН оголосить рішення щодо попередніх заперечень РФ (юрисдикція) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ).Про це повідомила заступниці міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олени Зеркаль у Facebook.

Саме вона очолить українську делегацію у суді. “8 листопада стане зрозуміло, який саме підхід застосовуватиме суд до цієї справи. Чи буде це виключно формальний підхід, на застосуванні якого наполягає РФ, чи суд пристане на позицію України та зважатиме на те, що гібридна агресія вимагає гібридної реакції на неї”, – написала Зеркаль.

За її словами, завтра суд оголосить своє рішення щодо заперечень Росії по юрисдикції. Президент Міжнародного Суду ООН суддя Юсуф о 16 годині за київським часом, зачитає резулятивну частину рішення, яка і визначить, яким чином наш позов буде рухатись далі.

Одразу після оголошення Олена Зеркаль вийде із роз’ясненнями по кожному пункту рішення.

Довідка

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним угрупуванням; збиття літака "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація української та кримськотатарської громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

Loading...