Україна наполягає на проведенні перевірки газовимірювальної станції у Росії

Україна вимагає перевірки російської газовимірювальної станції на кордоні "Укртрансгаз"

Виконано перевірку усіх прикордонних газовимірювальних станцій, окрім російської ГВС "Суджа".

Україна наполягає на проведенні ще цього року перевірки російської газовимірювальної станції (ГВС) "Суджа".

Як повідомляють в "Укртрансгазі", ними виконано щорічну перевірку усіх прикордонних газовимірювальних станцій та пунктів вимірювання витрати газу на вході та виході до/з газотранспортної системи України у 2019 році, окрім російської ГВС "Суджа".

Зазначається, що проведені інспекції підтвердили, що визначення кількості та фізико-хімічних показників природного газу на прикордонних газовимірювальних станціях та пунктах вимірювання витрат газу проводиться у відповідності до умов діючих контрактів та угод про підключення.

Остання станція, яку залишилося перевірити, – російська ГВС "Суджа", яка розташована на кордоні між Сумською областю (Україна) та Курською областю (Росія).

Спочатку, повідомляють в "Укртрансгазі", російський Газпром запропонував провести перевірку у період з 11 по 15 листопада, але потім повідомив, що не зможе прийняти українську делегацію у зазначений період й пообіцяв запропонувати нові дати.

"Українська сторона розраховує й наполягає на проведенні перевірки ГВС "Суджа" у цьому році", – наголошують в українській компанії.

Також повідомляється, що оператор ГТС України взаємодіє з сімома суміжними операторами ГТС – у Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Молдові, Білорусі та Росії. Усього український оператор ГТС має 24 міждержавні точки з’єднання. Із них 10 знаходяться на території України та 14 – на територіях суміжних держав.

Кожен рік або кожні два роки (відповідно до контрактів) оператор ГТС України здійснює перевірку кожної газовимірювальної станції на точках міждержавного з’єднання разом із представниками суміжного оператора ГТС – не- залежно від того, на чиїй території розташована така станція.

Перевірка ГВС дозволяє обом сторонам впевнитися, що обладнання суміжних операторів ГТС справне і прилади обліку на вході/виході газотранспортної системи коректно рахують обсяги газу, що транспортується.

Раніше виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що наявність відкритих суперечок між "Газпромом" та "Нафтогазом", а також відсутність між нами контракту на поставку газу з 2020 є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу.

 

 

Loading...