Новини » Політика Читать эту новость на русском

Справа Дубневича: Лазарєв пояснив, чому правоохоронці взялись за високопосадовців

ZIK.UA

Колишніх топ-чиновників притягують до відповідальності не через якісь конкретні процесуальні порушення, а тому, що вони працювали за попередньої влади.

Підчас своєї передвиборчої кампанії президент Володимир Зеленський обіцяв гучні розслідування та посадки колишніх високопосадовців. Тож зараз він змушений дотриматись обіцянки, щоб його рейтинг падав не так швидко, як падає зараз.

Таку думку в ефірі проєкту "Чудова четвірка" на ZIK висловив політолог Олександр Лазарєв.

Він переконаний: зараз відбувається процес деолігархізації під егідою зовнішніх структур.

"Зовнішній капітал бореться із внутрішнім. Із 1991 року у нас виросло дуже багато внутрішніх олігархічних кланів. Однак, враховуючи, що всесвітня криза стартувала рік тому, зовнішні олігархічні клани – умовно кажучи, західний фінансово-монопольний капітал – починають витісняти з ринку внутрішній капітал", – вважає експерт.

Тож він зазначив: усі причетні до внутрішнього капіталу, які "хоч якось із ним зав’язані", вели якусь діяльність чи вирішували питання у державних органах, так чи інакше будуть притягуватись до відповідальності, або ж давати покази про більш вагомих фігур.

Тому й зараз відбуваються такі речі, як, наприклад, затримання Ярослава Дубневича.

"Другий момент – це ще й іміджева складова. Однак це вже побічний ефект – заявлені посадки, заявлені розслідування, які президент змушений робити, щоб його рейтинг просідав не так швидко, як просідає зараз", – зазначив Лазарєв.

Він додав: цих людей притягують до відповідальності не через якісь конкретні процесуальні порушення, а тому що вони працювали за попередньої влади, або й ще раніше.

"Вони мають цінні дані. Тож саме тому і через жодні інші причини. Які ж офіційні приводи придумати – це вже справа слідчих органів, як у кого працює фантазія", – підкреслив Олександр Лазарєв.

Нагадаємо, 31 жовтня Рада зняла недоторканність з Дубневича і дала дозвіл на його арешт.

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка під час представлення у парламенті подань про зняття недоторканності, затримання і згоди на арешт народного депутата Ярослава Дубневича заявив, що в ГПУ є вся необхідна інформація про участь нардепа у злочинних схемах.

Згодом, Вищий антикорупційний суд визначив Дубневичу, якого підозрюють у заволодінні державними коштами на суму у понад 93 млн грн, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 млн грн.

Сьогодні, 8 листопада, адвокат нардепа повідомив, що той уже вийшов із СІЗО –за Дубневича внесли заставу у розмірі 90 млн гривень.

Loading...