Новини » Політика Читать эту новость на русском

Солонтай про нову бійку Ляшка: За це передбачено до трьох років тюрми

Політичний експерт Олександр Солонтай. Фото: day.kyiv.ua

Якщо Ляшка захочуть притягнути до відповідальності, то він заявлятиме, що його судять за те, що він відстоює інтереси українського народу та дбає, щоб громадяни користувалися українською електрикою

Ексдепутат Верховної Ради Олег Ляшко після бійки з головою комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрієм Герусом, по ідеї, має сісти в тюрму, тому що це перешкоджання діяльності народного депутата.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив експерт з політики Олександр Солонтай.

Ведучий поцікавився, чи може бути покарання для Ляшка за бійку з Герусом. У відповідь він сказав, що з формальної точки зору у Кримінальному кодексі передбачено покарання до трьох років тюрми.

"Ляшко, по ідеї, має сісти в тюрму, тому що це перешкоджання діяльності народного депутата. Воно проявилося в трьох іпостасях. Перша - це перешкоджання діяльності нардепа від час офіційного відрядження. Другий момент, напад фіксується на відеокамеру, тобто це постановочна річ, народний депутат використовується для того, аби прокручувати політичну кар'єру Ляшку. Третій – звинувачення Геруса в неправильному регулюванні енергоринку, а це також депутатська діяльність", – вважає Солонтай.

У Солонтая також поцікавились, як можуть далі розвиватись події. Він сказав, якщо Ляшка захочуть притягнути до відповідальності, то він заявлятиме, що його судять за те, що він відстоює інтереси українського народу та дбає, щоб громадяни користувалися українською електрикою.

"Виноситься за дужки питання, скільки державної енергії, скільки Ахметова та приватної. Ляшко казатиме, що його судять за те, що він виступає, аби Україна жила на своїй енергії, а от представники нової злочинної влади продають Україну Росії, зокрема, запускаючи сюди російський енергоринок. "Мене спеціально викинули з Верховної Ради, провалили політичну силу на виборах, а тепер хочуть розправитися до кінця", – констатував Олександр Солонтай.

Як повідомлялося, Олег Ляшко та Андрій Герус почубилися напередодні у аеропорту "Бориспіль". Причиною стало відкриття імпорту електроенергії з Росії. Ляшко вважає, що Герус діє у цьому питанні в інтересах країни-агресора. Герус звинувачення відкридає і заявляє, що лідер Радикальної партії навмисно провокував його на бійку.

Згодом стало відомо, головне управління поліції в Київській області відкрило кримінальне провадження за фактом бійки колишнього голови фракції "Радикальної партії", ексдепутата Верховної Ради Олега Ляшка з головою комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрієм Герусом в міжнародному аеропорту "Бориспіль".

Loading...