Новини » Політика Читать эту новость на русском

Шевченко розповів, чи Корчинський понесе покарання за блокування роботи ZIKу

ZIK.UA

За 9 місяців правоохоронці передали до суду 12 кримінальних проваджень щодо нападів на журналістів чи перешкоджанню їх роботи. Це невелика цифра, поліцейським потрібно активізуватися.

Сумнівно, що Дмитро Корчинський понесе покарання за те, що у березні минулого року пікетував телеканал ZIK, практично паралізуючи його роботу. Хоча й сам лідер "Братства" зізнався, що таким чином заробляє собі на життя, притягнути його до відповідальності не вдасться.

Він переконував, що поліція розслідує факти нападів на журналістів.

Про це в ефірі проекту "Народ проти" в ефірі телеканалу ZIK розповів директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

"За 9 місяців 12 кримінальних проваджень з цієї категорії – напади на журналістів, насилля, перешкоджання – були передані до суду з обвинувальними актами. Однак значна частина була закрита за погодженням з прокуратурою", – розповів Шевченко.

Він підкреслив: якщо є бажання самого потерпілого співпрацювати зі слідством, поліція розслідує такі провадження.

"Безумовно, потрібно активізувати роботу. Це невелика цифра – 12 проваджень, порівняно з реєстраціями. Але повірте, поліція не стоїть на місці", –запевняв Шевченко.

Водночас ведуча проєкту Наташа Влащенко зазначила, що більш як рік тому телеканал ZIK подавав заяву на керівника "Братства" Дмитра Корчинського через пікетування каналу та перешкоджання діяльності і погрози в прямому ефірі. Однак справа не зрушила з місця.

"Пройшов рік, навіть більше. З того часу до нас ніхто не приходив. Один раз був слідчий, він мені сказав прямо, що у цієї справи немає перспектив, тому що Корчинський завжди так поводиться. Він багато чого зробив у країні, однак його підтримують спеціальні служби", – розповіла Влащенко.

На це Шевченко відповів, що деякі політики чи громадські діячі, часом, переходять на мову ворожнечі задля політичного піару. Однак, "не кожна погроза є реальною". Він додав: якщо погрози вдасться кваліфікувати відповідно до норм закону, за них справді можна притягувати громадян до кримінальної відповідальності. Однак, це ще не означає, що буде зібрано достатньо доказів для обвинувального акту.

"У нас суспільство таке розпечене, а в мережах на стільки багато бруду і погроз одне на одного. Звісно, можна по кожному реєструвати кримінальне провадження, але сили поліції не безмежні. Треба виконувати свою поточну роботу – шукати, ловити вбивць", – зазначив Шевченко.

Окрім того, представник МВС підкреслив: навіть якщо й Корчинський здійснював пікетування каналу на чиєсь замовлення, він не понесе покарання. Навіть пряма заява самого Корчинського в одному із ефірів про те, що такими акціями той просто заробляє гроші, нічого не змінить.

"У нас в кримінальному кодексі ознака злочину замовлення є тоді, коли скоєний тяжкий чи особливо тяжкий злочин. "Замовлено попікетувати" жоден юрист не скваліфікує як статтю з кримінального кодексу. Хоча, звісно, прикро, що у нас багато громадських акцій відбуваються за гроші", – зазначив Артем Шевченко.

Як повідомялось, у березні минулого року представники "Братства" Дмитра Корчинського почали пікетування київського офісу телеканалу ZIK, паралізувавши його роботу. Сам Корчинський заявляв про готовність "знищити канал".

Напередодні цього команда ZIKу заявляла про загрозу можливого силового захоплення приміщення телеканалу радикальними організаціями. Працівники ZIKу зверталися з проханням про захист до правоохоронних органів та міжнародних правозахисних установ.

Loading...