Новини » Політика Читать эту новость на русском

Рішення МС ООН про визнання юрисдикції розглядати позов України проти РФ може посприяти створенню спецтрибуналу у справі MH17, - Зеркаль

Олена Зеркаль. Фото dt.ua

Зеркаль зазначила, що Україна і Нідерланди докладають спільних зусиль, щоб змусити Росію відповідати за вчинки

Рішення Міжнародного суду ООН про визнання юрисдикції у справі про застосування та тлумачення Конвенцій про протидію расовій дискримінації та фінансуванню тероризму може позитивно вплинути на питання створення спеціального трибуналу з розгляду кейсу про збитий малазійський лайнер MH17, над Донбасом, вважає заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я думаю, що це важливо не лише для України, думаю, що це також важливо для Нідерландів. Ми докладаємо спільних зусиль, щоб змусити Росію відповідати, та створюємо спеціальний трибунал у рамках Ради безпеки ООН", - зазначила Зеркаль.

За її словами, Міжнародний суд ООН слухатиме цей кейс, і це, можливо, матиме вплив на позицію РФ у Радбезі ООН.

"Це (рішення Міжнародного суду ООН про визнання юрисдикції, - ред.) означає, що Росія нестиме відповідальність і виправдовуватиметься перед Міжнародним судом за те, як вона постачала зброю в Україну. Це означає, що і суд, і міжнародна спільнота будуть у змозі на власні очі бачити, що відбувалося, мати доступ до всіх матеріалів, тим паче, це може мати вплив на подальший розгляд питань створення того ж трибуналу (з розгляду справи про збитий MH17, - ред.) у рамках Ради безпеки ООН", - підсумувала заступник міністра.

Нагадаємо, раніше головне слідче управління Служби Безпеки України передало міжнародній спільній слідчій групі (МССГ) величезний масив доказів, які дозволяють відтворити обставини збиття літака "Боїнг 777" рейсу MH-17.

Loading...