Aнонси

усі анонси
Новини » Економіка 380 Читать эту новость на русском

Проєкт бюджету-2020: Пріоритети нового уряду

Проєкт бюджету-2020: Пріоритети нового уряду
бюджет

Аналізуючи бюджет України на 2020 рік, простежуються пріоритети нового уряду: оборона, інфраструктура та сільське господарство. При цьому ні перший, ні другий проєкт бюджету не дають відповідь, як саме уряд має намір реалізовувати свою ж власну програму дій.

Про це пише Руслан Бортник на своїй сторінці в Facebook.

Особливий інтерес представляють також відмінності між проєктами бюджету в першому і другому читаннях, оскільки саме проєкт бюджету до другого читання переписується згідно запитів найбільш сильних груп і відомств, само собою, за рахунок більш слабких. Відмінності проєктів бюджету у першому та другому читаннях є найбільш точним маркером пріоритетів держави.

Так, лідером по зростанню бюджетних коштів у другому читанні щодо першого стали, по-перше, "відомства війни": СБУ (126%), ГУР (125%), СЗР (115%), Міноборони (114,6%) і МВС (110,8%); і, по-друге, "ресурсні", корупціємісткі відомства: Мінінфраструктури (125,6%) і Міненергетики (118,5%). Окремо варто відзначити зростання виділених коштів на Міністерство молоді і спорту (125%). При цьому лідерами скорочення витрат стала економіка і соціальна сфера: Мінагрополітики (80,2%), МінЖКГ (88,8%) і МОЗ(90,8%).

Є ще одна велика проблема - презентація і текст бюджету на сайті ВР різняться в цифрах на мільярди гривень. Чи то  помилки гуманітаріїв, чи то спроба прикрасити дійсність - покаже тільки текст Закону України "Про Державний Бюджет на 2020 рік", після його прийняття)).

Взагалі, аналізуючи бюджет України на 2020 рік і зіставляючи його з бюджетом на 2013 рік,  чітко видно пріоритети нового уряду: це оборона, а також інфраструктура та сільське господарство, що може розглядатися в межах одного циклу: створення умов, доріг, портів і т. д. для експорту продукції сільського господарства країни.

При цьому проєкт бюджету на 2020 рік не дає відповіді на те, як саме уряд має намір реалізовувати свою ж власну програму дій. Витрати на освіту і соціальну сферу в 2020 році щодо 2019 року практично не зросли (по суті, проіндексовано лише інфляцію), а тому говорити про певний прорив, вочевидь, не доводиться. Ключовими секторами економіки по всій видимості продовжить залишатися агросектор. При цьому відкритим залишається питання, як саме створення ринку землі дозволить підстьобнути зростання української економіки: відсутні прогнози доходів від реалізації земельної реформи, також немає розуміння як саме створення ринку землі позначиться на зростанні ВВП країни.

І ще. Виходячи з бюджету України на 2020 рік, економічними пріоритетами нового уряду є:

Повернення боргів (438 млрд. грн.-37% дохідної частини бюджету) + візьмуть нових більш ніж 340 млрд. грн.;

Війна і безпека (МВС, ГПУ, СБУ, ДБР...) (273 млрд. грн. - 20%; силовикам додали 28 млрд. грн. між першим і другим читаннями). При цьому, Міністерству оборони з цього бюджету потрапить тільки 43% - менше половини.

Ці 2 статті склали близько 60% від усіх видатків Бюджету-2020!!!

На залишок коштів фінансується утримання державного апарату, соціальна сфера, точкові ремонти інфраструктури і мінімальна підтримка сільського господарства (треба ж створити умови для експорту продукції сільського господарства з країни).

Тільки на інфляцію зростають доходи громадян (але не всіх, вчителям не вистачило!), скорочено субсидії, не знижено тарифи, відсутні точки зростання економіки...

Руслан Бортник

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19
Пожежа в Балаклії. Земельна реформа. Приватизація в Україні | Деталі тижня 16.11.19 Деталі
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019
Ольга Сумська | Інтерв'ю з Литвиненко | 17.11.2019 Інтерв'ю з Литвиненко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти