Новини » Курйози Читать эту новость на русском

Пляж у Фінляндії вкрили "крижані яйця"

Крижані яйця, які зняв Рісто Маттіола ВВС Україна

Незвичний феномен виник внаслідок поєднання діяльності вітру та хвиль

На одному із пляжів Фінляндії виявили тисячі крижаних куль, що утворилися внаслідок рідкісного природного явища. Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, такі "крижані яйця" знайшов на острові  Хайлуото, що у Ботнічній затоці між Фінляндією та Швецією, фотограф-любитель Рісто Маттіола.

У день, коли чоловік гуляв із дружиною на пляжі Мар'яніемі, була сонячна та морозна погода і дув сильний вітер. "І там ми побачили цей феномен - "яйця" зі снігу та криги вздовж пляжу біля лінії води", - розповів Рісто.

Як зазначається, "крижані яйця" заповнили близько 30 метрів пляжу, а найбільші з них були за розміром як футбольний м'яч.

За словами експертів, для виникнення такого явища потрібна холодна та вітряна погода. Крижини стикаються одна з одною через хвилі і стають кулястої форми.

Окрім цього, кулі можуть збільшуватися і ставати ще більш круглими через те, що на них намерзає морська вода. Подібні явища трапляються не тільки у Фінляндії, але й по всьому світу – від США до Росії.

Нагадаємо, в Росії, в декількох районах північної Якутії, в небі раптово зникло сонце, незабаром після цього на землі почали знаходити багато тушок мертвих птахів.

Loading...