Під реальну монетизацію підпаде не більше 5% субсидіантів, – Олег Пендзин

Олег Пендзин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

Експерт заявив, що для 95% субсидіантів гроші проходитимуть через спеціальні рахунки у безготівковій формі

Перший етап монетизації субсидій призвів до зростання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги на 30%. Через це монетизація у готівковій формі буде обмеженою.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Ведучий програми поцікавився, чи можна вважати, що монетизація субсидій буде стимулювати до раціонального використання і активної економії коштів. Пан Пендзин відповів, що, коли був перший етап монетизації, то достатньо великий обсяг коштів пішов на інші напрямки, а не на погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги. Тому на той момент заборгованість зросла практично на третину.

"На мою думку, на сьогоднішній момент під реальну монетизацію підпаде не більше 5%. Для 95% субсидіантів гроші будуть проходити через спеціальні рахунки і, по суті, по "безналу". 76% тих людей, які сьогодні отримують субсидії, це є люди пенсійного віку. Тому треба розуміти, що для цих людей гроші, які вони отримують, вони можуть використати їх у тих напрямках, які для них важливі. Тому, коли був перший етап монетизації субсидій, то ми побачили, що достатньо великий обсяг коштів пішов по інших напрямках, а не на погашення заборгованості за житлово-комунальними послугами. На той момент заборгованість зросла практично на 30%. У даній ситуації, я розумію, що уряд збирається основну масу грошей пускати (так званих монетизованих) через спеціальні рахунки, а не віддавати людям гроші готівкою", – зазначив Пендзин.

Нагадаємо, що у Мінсоцполітики дали пояснення щодо порядку збільшення розміру субсидій в новому опалювальному сезоні.

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів України схвалив зміни до постанови, які спрощують призначення житлових субсидій дитячим будинкам сімейного типу, військовослужбовцям, громадянам старшим від 60 років.

Loading...