Aнонси

усі анонси
Новини » Економіка 24 Читать эту новость на русском

Нацбанк змінив підхід до оцінки кредитного ризику за цінними паперами

НБУ

Кредитний ризик українських державних облігацій в іноземній валюті буде оцінюватись з урахуванням рейтингу України

Національний банк України в рамках подальших кроків з імплементації вимог європейського законодавства запровадив єдиний підхід до оцінки кредитного ризику цінних паперів, у тому числі українських державних облігацій.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

"Він (підхід, – ред.) ґрунтується, зокрема на кредитних рейтингах емітента/країни місцезнаходження емітента/цінних паперів, визначених міжнародними рейтинговими агентствами "Standard & Poor’s", "Fitch Ratings" та "Moody’s Investors Service", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що за цим підходом кредитний ризик українських державних облігацій в іноземній валюті буде оцінюватись за загальними підходами, тобто з урахуванням рейтингу України.

В НБУ також додали, що досі усі цінні папери українського уряду незалежно від виду валюти враховувалися з нульовим ризиком. Наразі нульовий ризик буде визначений лише для державних облігацій в гривні, що відповідає загально прийнятим міжнародним стандартам. Міжнародний досвід свідчить, що кредитний ризик, пов’язаний із запозиченнями урядів в іноземній валюті, є вищим порівняно із запозиченнями в національній валюті.

Нагадаємо, інфляція на споживчому ринку та базова інфляція у жовтні порівняно із вереснем становила 0,7%.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News