Мінекономіки хоче підвищити конкуренцію в 2 рази у 5 проблемних галузях

Тимофій Милованов

Йдеться про енергетику, АПК, тютюнову, спиртову галузі, ринок мінеральних добрив

В Міністерстві економіки, розвитку та сільського господарства планують підвищити конкуренцію в 2 рази у 5 проблемних галузях. Зокрема, йдеться про енергетику, АПК, тютюнову, спиртову галузі, ринок мінеральних добрив.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міністр Тимофій Милованов.

За його словами, через низьку конкуренцію в економіці, українці переплачують за товари та послуги. А малий бізнес не може розвиватись.

Зокрема, згідно з даними останніх проведених досліджень структурних передумов конкуренції в Україні за 2016 рік, на ринки зі сприятливою для конкуренції структурою припадало 43,4% загального обсягу реалізації продукції (товарів, робіт і послуг), і майже стільки ж – 43% – на ринки з несприятливою для конкуренції структурою

"Проблема гостра, хоча суспільство недооцінює масштаб проблеми. Більше того, ситуація погіршується", – наголосив він.

Тимофій Милованов навів конкретні приклади. Зокрема, на ринку коров’ячого молока, що реалізується селянами для промислової обробки, на регіональному рівні (результат – зменшується поголів’я корів у домогосподарствах);

Інший приклад, на ринку оптової та роздрібної торгівлі тютюновою продукцією.

Тому уряд планує підвищити конкуренцію в 2 рази в 5 найбільш проблемних галузях.

Йдеться, про енергетику, АПК, тютюнову, спиртова галузі, ринок мінеральних добрив.

Міністр економіки перерахував, що вже зроблено. Зокрема, у спиртовій галузі буде демонополізація та приватизація. Змінено керівництво ДП Укрспирт, а президент Зеленський подав законопроєкт про демонополізацію галузі.

В тютюновій галузі створено робочу групу з бізнесом та урядом з вирішення проблем галузі. Учора президент провів зустріч з бізнесом. Домовились, що табачні компанії відновлюють виробництво, а уряд і галузь готують меморандум, який вирішує питання детінізації, боротьби з контрафактом, а також демонополізації та створення рівних правил гри.

Він також розповів, що в галузі АПК відбуваються найбільші зміни.

"Продовжується і покращується система фінансової підтримки агросектору, з фокусом на маленькі фермерські господарства. Буде детенізовано ринок землі. За допомогою сателітів починаємо контролювати використання державної землі, боротись з самозахватом та несплатою податків", – повідомив Тимофій Милованов.

Раніше, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов оприлюднив прогнози інфляції на найближчі роки.

Прогноз №1: 5,5% – 2020 рік; 5,3% – 2021 рік; 5,1% – 2022 рік.

Cценарій №2: 5,8% – 2020 рік; 5,0% – у 2021 та 2022 роках.

 

 

Loading...