Новини » Світ Читать эту новость на русском

Меркель і Столтенберг відреагували на слова Макрона про "смерть мозку" НАТО

НАТО залишається основою нашої безпеки EPA-EFE

НАТО залишається основою безпеки Європи

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявили про свою незгоду з думкою президента Франції Еммануеля Макрона, який заявив, що НАТО переживає "смерть мозку". Макрон використав "різкі слова", описуючи ситуацію в альянсі, сказала Меркель на спільній пресконференції зі Столтенбергом у Берліні 7 листопада, повідомляє агентство Asossiated Press.

За словами Меркель, вона має іншу думку. "НАТО залишається основою нашої безпеки", – сказала вона.

Столтенберг заявив у Twitter, що Північноатлантичний альянс потрібен для безпеки в Європі.

"Завжди приємно зустрітися з канцлеркою Ангелою Меркель. Німеччина відіграє провідну роль у нашому альянсі. Ми згодні з тим, що сильний НАТО необхідний для миру і безпеки в Європі, і що ми маємо продовжувати інвестувати, щоб зберегти НАТО сильним", – написав він.

Макрон в інтерв’ю журналу The Economist розкритикував нинішній стан альянсу. Зокрема, він говорив про ст. 5 Північноатлантичного договору, у якій ідеться, що збройний напад на одного або на кількох членів НАТО розглядатимуть як напад на всіх членів.

Президент Франції запитав, що може означати ця стаття у майбутньому для альянсу в разі, якщо "режим Башара Асада в Сирії вирішить вжити заходів у відповідь проти Туреччини". Макрон назвав "важливим питанням" готовність НАТО взяти на себе зобов’язання в такому випадку. Він закликав Європу, яка перебуває "на краю прірви", нарощувати оборонні можливості.

 

Loading...