Новини » Політика Читать эту новость на русском

Держдепартамент США скасовує посаду спецпредставника по Україні, - ЗМІ

Курт Волкер. Фото EPA-EFE

Колишній спецпредставник Курт Волкер обіймав цю посаду на неоплачуваній основі з частковою зайнятістю 

Посаду спецпредставника Сполучених Штатів в Україні незабаром буде скасовано. Про це повідомляє Foreign Policy з посиланням на слова нинішніх та колишніх американських чиновників.

Згідно з повідомленням, повноваження посади спецпредставника, яку раніше обіймав Курт Волкер, будуть розподілені між іншими співробітниками Державного департаменту, у портфель яких входять питання щодо України.

Ліквідація посади означає, що Київ залишиться без дипломата, який спостерігатиме за мирними переговорами України та Росії. Також це перший значний сигнал про те, який вплив матиме справа імпічменту на зовнішню політику США щодо України.

За інформацією видання, посаду Волкера, скоріш за все, скасують, оскільки адміністрації США буде важко знайти відповідного кандидата для України, що стала досить небезпечним напрямком роботи.

Нагадаємо, нещодавно комітет із питань розвідки Палати представників Сполучених Штатів Америки опублікував стенограми свідчень колишнього представника США по Україні Курта Волкера та посла США в ЄС Гордона Сондленда у справі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа.

Згодом Білий дім після оприлюднення стенограм допиту в Конгресі постпреда США в ЄС Гордона Сондланда і екс-спецпредставника США в Україні Курта Волкера в межах процедури імпічменту президенту США наполіг на невинуватості Дональда Трампа.Loading...