Новини » Політика Читать эту новость на русском

Британія оголосила про продовження місії навчання українських військових

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес Радіо Свобода

У Британії розглядають здійснення своєї місії як прояв налаштованості на підтримку територіальної цілісності України

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес оголосив, що британське оборонне відомство вирішило подовжити термін спеціальної місії військового вишколу в Україні ще на три роки, до березня 2023 року.

У програмі операції "Орбітал", як офіційно зветься британська військова місія в Україні, задіяно фахову підготовку для тисяч українських військовослужбовців. Міністерство оборони Великої Британії розглядає здійснення своєї місії військового вишколу в Україні як прояв налаштованості на підтримку територіальної цілісності України, повідомляє Радіо Свобода.

Здійснення операції "Орбітал" в Україні було започатковане 2015 року британськими фахівцями військової справи. До програми британської місії військового вишколу для особового складу Збройних сил України попервах входила певна низка тренувальних курсів, поміж яких було визначення замінованих територій та ідентифікація мін та вибухових пристроїв. У початковому курсі, який викладали британські офіцери українським військовим, були також засадничі моменти, пов’язані із наданням медичної допомоги пораненим, бойові навички піхоти та логістичне забезпечення.

Торік британський тренувальний курс в Україні було розширено до тактики і прийомів протидії бронетехніці противника, антиснайперських операцій та планування артилерійської підготовки.

За програмою тренувального курсу Міністерства оборони Великої Британії в Україні вже було підготовлено більш ніж 17,5 тисяч українських військових. Фахівці оборонної справи Сполученого Королівства відзначили популярність і дієвість британської місії військового вишколу в Україні. Саме тому цю навчальну програму було подовжено торік ще на два роки, до 2020 року.

Незалежний оглядач з питань оборони Джордан Максвелл, зокрема, вказує, що доки у Європі з’являється "певна втома" від конфлікту в Україні, Велика Британія наполегливо демонструє Києву свою підтримку і налаштованість на доведення стандартів українського війська до належного бойового рівня. Саме з цією метою, за словами Максвелла, "британські фахівці військової справи подовжують свою місію вишколу для особового складу Збройних сил України ще на три роки. Оборона України перед лицем російської агресії набирає міжнародних обрисів".

У вересні поточного року міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес відвідав Україну, зокрема й передову на лінії розмежування українського війська та підтримуваних Росією найманців на Донбасі.

"Україна та Сполучене Королівство визначають пріоритети для співпраці у царині оборони. Міністр оборони України Андрій Загороднюк та британська делегація під проводом міністра оборони Бена Воллеса обговорили перспективну співпрацю у оборонному секторі"

Після відвідин передової на Донбасі міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес висловив захоплення не лише тим, як українські військові протистоять підтримуваним Росією найманцям, а й тим, як саме бійці українського війська захищають свою країну.

Британський міністр заявив: "Ознайомившись з ситуацією на передовій, було ухвалене рішення щодо подовження роботи британської місії військового вишколу в Україні ще на 3 роки".

Раніше повідомлялося, що Канада надасть Україні вагому військову допомогу, зокрема поставить в Україну партію снайперських гвинтівок.

 

Loading...