Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 25 Читать эту новость на русском

Зеленський має ставити на перше місце стратегічні інтереси України, – Мироненко

Політичний та економічний експерт В'ячеслав Мироненко ZIK.UA

Експерт В'ячеслав Мироненко застеріг, що колишні та чинні посадовці ведуть відверту дискредитацію України.

Політичні заяви колишніх та чинних українських чиновників відображаються в економічних втратах нашої держави.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політичний та економічний експерт В'ячеслав Мироненко.

Експерт погодився із тезою щодо того, що на міжнародній арені відбувається дискредитація України: "Так, вона є, та найцікавіше, що дискредитація здійснюється не устами іноземних громадян, а нашими чиновниками – і чинними, і колишніми".

В'ячеслав Мироненко нагадав, що сьогодні була оприлюднена стенограма свідчень колишнього представника США з питань України Курта Волкера, то він згадує низку колишніх та чинних посадовців, як-от: народний депутат Андрій Деркач і прокурор Костянтин Кулик.

"Вони ведуть відверту дискредитацію України у США. Ми вже можемо спостерігати наслідки такої дискредитації, зокрема щодо проєкту Північний потік-2", – переконаний експерт.

Він нагадав, що США курували це питання та ініціювали санкції проти компаній, які займалися будівництвом цього газопроводу. Нині ж Данія дозволила збудувати останню гілку газопроводу, і втрати України становитимуть 3 млрд дол. на рік, зауважив експерт. З його слів, втрати від недоотримання військової допомоги – 400 млн дол.

"Тобто вже політичні заяви чиновників відображаються в економічних втратах", – заявив  В’ячеслав Мироненко.

Що ж до ймовірної зустрічі президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського, експерт вважає, що хоч 2 листопада з'явилася така пропозиція, однак не прозвучала її дата. Водночас, за його словами, переговори потрібні як одній стороні, так і іншій: Трампу потрібно гарно вийти із процесу імпічменту, а Україні – зберегти міжнародні санкції.

"Але тут хочу уточнити, що в процесі переговорів не хотілось би повернення до 2016 року, коли ми виходили з пост-виборчого періоду самого Трампа, коли Україна була вимушена закупляти в США і ядерне паливо, і локомотиви, і пенсільванське вугілля, і  газ. Тобто завжди на першому місці повинні бути стратегічні інтереси  України, і економічні зокрема", – наголосив Мироненко.

Нагадаємо, напередодні у США опублікували стенограми свідчень колишнього представника США по Україні Курта Волкера та посла США в ЄС Гордона Сондленда у справі щодо імпічменту президенту США Дональду Трампу.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News