Євродепутат від Британії Воуден: Немає жодної причини для закриття незалежних ЗМІ, навіть з міркувань нацбезпеки

Керолайн Воуден 112

Депутат Європарламенту від Ліберально-демократичної партії Великої Британії Керолайн Воуден впевнена, що немає жодної причини закривати ЗМІ, навіть з міркувань національної безпеки.

Про це повідомляє 112.ua.

"Я не бачу жодної причини закривати медіа. Навіть з міркувань національної безпеки. Це не може бути виправданням для закриття незалежних медіа. Я сподіваюсь, що часи, коли уряд мав контролювати те, що мовиться в ефірі, давно минули, і це вже в 21 столітті ненормально", – сказала європарламентар.

Воуден також вважає, що незалежні ЗМІ є дуже важливими для стабільного суспільства.

"Якщо ми хочемо мати стабільне суспільство, стабільну демократію, і якщо ви не хочете мати загрози, у вас мають бути незалежні медіа, тому що якраз самі по собі незалежні медіа і є найбільшою гарантією від зовнішнього інформаційного втручання, тому що це створює конкурентну інформаційну мережу в країні. І якщо люди щось висловлюють, що не подобається комусь у медіа, то є для цього вибори. Йдіть та оберіть іншу владу, яка буде проводити інші ідеї у медіа, якщо комусь не подобається. Це не медіа мають закриватись", – додала представник Великої Британії.

Нагадаємо, 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення: позбавила телеканал "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення.

Канал продовжує мовлення і є доступним для своїх глядачів на супутнику, в кабельних мережах і в інтернеті.

Журналісти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK влаштували акцію солідарності проти цензури. Три телеканали на 30 хвилин припинили активне мовлення.

Рішення Нацради вже засудили в Європейському парламенті та пообіцяли донести інформацію про дії української влади до європейських чиновників. У різний час стурбованість тиском влади на "112 Україна" вже висловлювали євродепутати від Великої Британії, представник ОБСЄ з питань ЗМІ Арлем Дезір, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні та низка міжнародних організацій.

Loading...