Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Єгипті знайшли мумію кішки з п'ятьма лапами

Мумії тварин археологи знаходили й до цього hyser

Фахівці в ході дослідження знайшли дуже цікаву мумію

Таким чином вчені ретельно вивчили мумію віком близько 2500 років, яка зберігалася в колекції Музею мистецтв у французькому місті Ренн. Фахівцям довелося задіяти комп'ютерну томографію і в результаті вони створили 3D-реконструкцію мумії на основі отриманих знімків, пише rossaprimavera.

Фото: Museum of Fine Arts of Rennes Museum of Fine Arts of Rennes

Дослідникам вдалося встановити, що на тому місці, де у кішки повинна була бути голова, перебувала грудка тканини. Цю ситуацію прокоментував Національний інститут превентивних археологічних досліджень (Inrap) у Франції, який заявив, що у мумії також був відсутній череп, хребці і ребра. Однак замість цього, там було п'ять кісток задніх ніг трьох різних кішок.

Фото: Museum of Fine Arts of Rennes Museum of Fine Arts of Rennes

Справа в тому, що в Стародавньому Єгипті було прийнято ховати домашніх тварин разом з їхніми господарями. Крім цього, померлих вихованців презентували і богам. Подібні знахідки і раніше траплялися археологам, але у пеленах, за традицією, мали зберігатися рештки тільки однієї цілої кішки.

Більш того, мумії тварин користувалися великим попитом у Стародавньому Єгипті і вартквали чималих грошей. Саме з цієї причини, були і ті, хто підробляв їх. В результаті багато знайдених мумій не містили рештків тварин, а були лише набиті шкірою і камінням.

Нагадаємо, археологи знайшли в Єгипті мумію гуманоїда.

Loading...