В Офісі президента відмовилися надати стенограму зустрічі Зеленського з Трампом, – ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) і президент США Дональд Трамп. Нью-Йорк, 25 вересня 2019 року

В Офісі президента України заявили, що не оприлюднюватимуть на запити ЗМІ стенограму телефонної розмови президента України з президентом США Дональдом Трампом.

Про це йдеться у відповіді ОПУ на інформаційний запит Українських Новин, скерований ще 24 вересня 2019 року.

"Законодавством України не передбачений порядок оприлюднення стенограм телефонних бесід президента України з іноземними лідерами, ознайомлення з їх змістом осіб, які не були учасниками відповідного заходу", – йдеться у відповіді.

При цьому, за даними видання, у відповіді ОПУ не уточнюється, які ще акти законодавства України, крім законів "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації" регулюють питання доступу до задокументованої інформації про діяльність органів та осіб, наділених владними повноваженнями. А два зазначених закони стверджують, що вся задокументована інформація є публічною, крім тієї, доступ до якої обмежено в передбаченому законом порядку. Також в цих законах прописано спеціальний механізм і процедуру, лише при дотриманні яких доступ до інформації може бути обмежений.

Зазначається, що журналісти після оприлюднення своєї версії стенограми Білим домом, звернулися до ОПУ з питаннями, чи стенографувалася телефонна розмова Зеленського з Трампом, хто з української сторони був присутній при цій розмові? А також з проханням надати копію стенограми або робочих нотаток бесіди.

"1 жовтня з ОПУ було отримано повідомлення про продовження розгляду цього запиту у відповідності зі статтею 20 закону "Про доступ...", тобто, у зв’язку з необхідністю пошуку інформації у великому масиві даних або серед великої кількості документів. Термін відстрочки розгляду закінчувався 21 жовтня 2019 року. Однак, у встановлені законом терміни інформація, вочевидь, так і не була знайдена чиновниками ОПУ серед великого масиву даних, та відповідь так і не була отримана редакцією", – повідомляє видання.

Нагадаємо, восени 2019 року в США розгорівся політичний скандал навколо телефонної розмови Трампа із Зеленським. Причиною стали публікації ЗМІ, в яких з посиланнями на інформатора йшлося, що Трамп нібито чинив тиск на Зеленського, домагаючись початку розслідування щодо діяльності в Україні одного з основних кандидатів в президенти США від Демократичної партії Джо Байдена і його сина Хантера.

В результаті скандалу демократи в палаті представників 24 вересня ініціювали процедуру імпічменту Трампа.

Після цього Білий дім опублікував "скорочений варіант" стенограми телефонної розмови Трампа із Зеленським.

Водночас Зеленський заявив, що не давав дозволу на оприлюдненням тексту їхньої телефонної розмови та був переконаний, що Білий дім опублікує лише "свою частину".

Loading...