В ОБСЄ заявили, що стежать за ситуацією з правами журналістів в Україні

Арлем Дезир ОБСЄ

В ОБСЄ вважають важливим заохочувати діалог між журналістами України та Росії.

ОБСЄ стежить за ситуацією з правами журналістів в Україні, заявив росЗМІ представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір.

"Я не буду детально коментувати ситуацію в окремій країні, яка є членом ОБСЄ. Але, звичайно, ми стежимо за ситуацією на Україні. Ми багато працювали як з громадянським суспільством і журналістським співтовариством, так і з владою країни з питань, пов'язаних з безпекою журналістів та плюралізму засобів масової інформації", – сказав Дезір, відповідаючи на питання про те, чи планує організація реагувати на ситуацію з безпекою журналістів в Україні.

Він зазначив, що раніше ОБСЄ вже втрутилася в ситуацію із затриманням журналіста Кирила Вишинського, який очолював портал РИА Новости Україна, а також в ситуацію з безкарністю у справі про вбивства журналістів Павла Шеремета та Олеся Бузини.

"Але нам також здається дуже важливим заохочувати діалог між журналістами Росії та України. Ми вже організували таку зустріч в минулому. Сподіваюся, що це вдасться зробити і в майбутньому", – додав співрозмовник агентства.

Раніше в МЗС РФ заявили, що ситуація з безпекою працівників ЗМІ в Україні викликає серйозну стурбованість, регулярно фіксуються обстріли російських кореспондентів на південному сході країни з боку ЗСУ.

Відомство відзначило також, що досі відсутній прогрес у слідстві щодо вбивств журналістів Анатолія Кляна, Антона Волошина, Ігоря Корнелюка, Андрія Стеніна, Андреа Роккеллі, Олеся Бузини, Сергія Долгова, В'ячеслава Веремія, Павла Шеремети та інших.

Кількість випадків утисків журналістів в Україні йде на десятки. Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля. Слідство вважає помсту за професійну діяльність головною версією вбивства журналіста. Журналіста італійського державного телебачення RAI Марка Іннаро не пустили в Україну для висвітлення виборів. Також до них відносяться і гоніння на редактора інтернет-порталу "Страна.ua" Ігоря Гужву, якого затримали в Києві 22 червня 2017 року за підозрою в здирництві, арешт житомирського журналіста Василя Муравицького, обвинуваченого у державній зраді за публікації в ЗМІ, а також арешт керівника порталу РИА Новости Україна Кирила Вишинського, який знаходився під вартою понад 400 днів, згодом його звільнили за рішенням українського суду і він прилетів до Росії.

Нагадаємо, партія "Голос" закликала залишити в спокої пов’язаний із колишнім президентом Петром Порошенком канал "Прямий" і розібратися зі "112 Україна", NewsOne і ZIK.

У свою чергу, депутат Європарламенту від Ліберально-демократичної партії Великої Британії Керолайн Воуден переконана що немає жодної причини закривати ЗМІ, навіть з міркувань національної безпеки.

"Я не бачу жодної причини закривати медіа. Навіть з міркувань національної безпеки. Це не може бути виправданням для закриття незалежних медіа. Я сподіваюсь, що часи, коли уряд мав контролювати те, що мовиться в ефірі, давно минули, і це вже в 21 столітті ненормально", – сказала європарламентар.

Loading...