Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США вчені виявили новий штам ВІЛ

Вчені виявили новий штам ВІЛ Фото з відкритих джерел

Подібне вдалося науковцям вперше за 19 років

Американські науковці виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини. Про це повідомляє CNN.

Згідно з повідомленням, відповідне дослідження проводили спеціалісти Abbott Laboratories, яка проводила дослідження разом з університетом Міссурі, штат Канзас.

Виявлений штам є частиною версії ВІЛ-1 групи М, того самого сімейства підтипів вірусу, що спричинив глобальну епідемію ВІЛ.

Як зазначається, ВІЛ має декілька різних підтипів або штамів, і, як і інші віруси, він може змінюватися і мутувати з часом. Це перший новий штам ВІЛ групи М, ідентифікований з моменту створення керівних принципів щодо класифікації підтипів у 2000 році.

Вчені наголошують, що необхідно знати, які штами вірусу циркулюють, щоб гарантувати ефективність тестів для виявлення захворювання.

Директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб доктор Ентоні Фоучі, сказав, що сучасні методи лікування ВІЛ є ефективними проти цього штаму та інших, тому не потрібно панікувати. Натомість виявлення нового штаму вірусу дає більш повну картину розвитку епідемії ВІЛ.

Слід зауважити, що аби заявити про новий підтип вірусу, вченим потрібно незалежно виявити три його випадки. Перші два були знайдені в Демократичній Республіці Конго у 1983 та 1990 роках. Третій зразок, виявлений у Конго, був зібраний у 2001 році в рамках дослідження, спрямованого на запобігання передачі вірусу від матері до дитини. Останній зразок був невеликим, а на той час не було відповідної технології, щоб підтвердила версію про новий підтип.

Нагадаємо, в Україні дозволили ВІЛ-інфікованим всиновлювати дітей. Окружний адміністративний суд Києва визнав недійсним рішення Міністерства охорони здоров'я про заборону всиновлення дітей ВІЛ-позитивними особами.

Loading...