Розміщення держоблігацій в валюті загрожує Україні дефолтом

Олександр Гончаров
Олександр Гончаров

Засновник "Київського фондового центру"

ОВГЗ

Міністерство фінансів знову розміщуватиме ОВДП (облігація внутрішньої державної позики), номіновані в доларах США, з терміном обігу 764 дня. Це, на думку автора, неминуче призведе до девальвації гривні або дефолту. І, відповідно, доларові зобов'язання різко зростуть у вартості.

Про це пише Олександр Гончаров на своїй сторінці в Facebook.

У ФІНАНСОВІЙ ПІРАМІДІ, ПОБУДОВАНІЙ НА ОВДП, ЩОСЬ РАПТОМ ЗЛАМАЛОСЯ.

Для багатих і кредитоспроможних країн сьогодні дешевих грошей хоч греблю гати, а ось для убогої і корумпованої України вони абсолютно недоступні. Плюс валютні стерв'ятники нас постійно підштовхують до думки, що загроза дефолту стає очевидною. Навіть МВФ не хоче давати нам свій преддефолтный кредит. І в цих умовах роль Мінфіну раніше не зрозуміла, хоча припущення є.

Спочатку ми з оптимізмом сприйняли заяву міністра О. Маркарової про відмову надалі розміщувати облігації внутрішньої держпозики, номіновані в доларах США і євро, як раптом прилетіло повідомлення, як сніг на голову, що 12 листопада Мінфін знову буде розміщувати ОВДП, номіновані в доларах США, з терміном обігу 764 дня. Це турбує тому, що наша фінансова влада неминуче вдасться до девальвації гривні або – дефолт! Відповідно, доларові зобов'язання різко зростуть у вартості. Тоді й землі не вистачить, щоб розрахуватися.

Так, ми лохи, що годуємо і тримаємо у високих кабінетах таких "диваків", які стрімко нарощують боргові проблеми країни. Погляньте самі: портфель ОВДП України у власності нерезидентів за підсумками аукціонів, що пройшли 5 листопада, збільшився на 1,07 млрд грн і досяг історичного максимуму – 100,99 млрд гривень! З початку цього 2019 р. тільки нерезиденти збільшили вкладення в ОВДП майже в 16 разів (!), в т. ч. обсяг доларових ОВДП у власності нерезидентів з початку року збільшився з 0,16 млрд грн до 2,82 млрд грн, євро – з 0,05 млрд грн до 1,37 млрд грн (в еквіваленті). Ми вже всі фінансові битви програли.

Олександр Гончаров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...