live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія зміцнює військову присутність в Арктиці

Фото з відкритих джерел

Росія активно зміцнює свою військову присутність в Арктиці та привертає увагу до цього факту за допомогою проведення там військових навчань і тестування нових ракет.

Про це повідомляє "Голос Америки".

"Від запуску першого в світі «бойового криголама» до навчання військових поводитися з оленячими упряжками, від поновлення радянських авіабаз і радіолокаційних станцій до пристосування збройових систем і бронетехніки до умов холодної погоди - Росія активно зміцнює свою військову присутність в Арктиці", - йдеться у повідомленні. 

Як зазначається, метою Кремля є зміцнитися в якості переважаючої сили в регіоні, що володіє великими нерозвіданими ресурсами.

Проте у Росії пояснюють, що така активність - це відповідь на навчання НАТО у регіоні. А мета РФ спрямована на забезпечення миру в Арктиці. 

"Проте останні ракетні випробування, очевидно, покликані послужити сигналом і підкріпити територіальні претензії Москви", - зауважили у виданні. 

Нагадаємо, раніше Російська Федерація запустила новаторську плавучу атомну електростанцію «Академік Ломоновов», яка долатиме 5 тис. км від арктичного порту Мурманськ до Чукотки на Далекому Сході. 

Loading...