live

Партія "Голос" закликала залишити в спокої пов'язаний із Порошенком канал "Прямий" і розібратися зі "112 Україна", NewsOne і ZIK

Ситуація навколо "Прямого каналу" кардинально відрізняється від ситуації навколо "112 Україна", "NewsOne" та "ZIK"

Політична партія "Голос" Політична партія "Голос"

У партії "Голос" вважають, що свобода слова - засаднича цінність українського суспільства. "Ми вважаємо неприпустимим будь-який політично вмотивований тиск на засоби масової інформації. Водночас ми не маємо права ігнорувати очевидні спроби інформаційної диверсії, сприяння ворогові та навіть зради державних інтересів, що дозволяють собі деякі інформаційні канали, прикриваючись "свободою слова". Така поведінка, особливо в умовах гібридної війни, яку веде проти України ворог, підриває національну безпеку і має бути зупинена. Саме тому нам очевидно: ситуація навколо "Прямого каналу" кардинально відрізняється від ситуації навколо "112 Україна", "NewsOne" та інших каналів "холдингу Медведчука", – йдеться в заяві політсили.

У партії підкреслили, що їм невідомо про дії "Прямого каналу", які б підривали нашу національну безпеку. "Зате канали "112 Україна", NewsOne і ZIK регулярно здійснюють свідомі маніпуляції в інтересах Росії. І саме їм правоохоронці повинні дати відповідну оцінку. В суворій відповідності з українським законодавством.

"Ми визнаємо право органів слідства проводити законні дії стосовно будь-яких суб'єктів господарювання, щодо яких є обґрунтовані підозри. Але будемо уважно стежити за їхньою законністю, аргументацією та невтручанням у редакційну політику справжніх ЗМІ. Ми підкреслюємо: закони України дають змогу чітко розмежувати різні поняття. Свобода слова - це свобода слова. Економічний злочин - це економічний злочин. Державна зрада - це державна зрада. І ніхто не має права маніпулювати цими поняттями в догоду політичній доцільності", – заявили в партії.

Раніше в ОБСЄ заявили, що стежить за ситуацією з правами журналістів в Україні, заявив росЗМІ представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір.

"Я не буду детально коментувати ситуацію в окремій країні, яка є членом ОБСЄ. Але, звичайно, ми стежимо за ситуацією в Україні. Ми багато працювали як з громадянським суспільством і журналістським співтовариством, так і з владою країни з питань, пов'язаних з безпекою журналістів та плюралізму засобів масової інформації", – сказав Дезір, відповідаючи на питання про те, чи планує організація реагувати на ситуацію з безпекою журналістів в Україні.

Він зазначив, що раніше ОБСЄ вже втрутилася в ситуацію із затриманням журналіста Кирила Вишинського, який очолював портал РИА Новости Україна, а також в ситуацію з безкарністю у справі про вбивства журналістів Павла Шеремета та Олеся Бузини.

"Але нам також здається дуже важливим заохочувати діалог між журналістами Росії та України. Ми вже організували таку зустріч в минулому. Сподіваюся, що це вдасться зробити і в майбутньому", – додав представник ОБСЄ.

Зазначимо, що депутат Європарламенту від Ліберально-демократичної партії Великої Британії Керолайн Воуден впевнена, що немає жодної причини закривати ЗМІ, навіть з точки зору міркувань національної безпеки.

"Я не бачу жодної причини закривати медіа. Навіть з точки зору міркувань національної безпеки. Це не може бути виправданням для закриття незалежних медіа. Я сподіваюся, що часи, коли уряд має контролювати те, що говориться в ефірі, давно минули, і це вже в 21 столітті ненормально", – сказала європарламентар.

Воуден також вважає, що незалежні ЗМІ мають велике значення для стабільного суспільства.

Loading...