На генпрокурора Рябошапку подали скаргу за відмову розслідувати отримання зарплат у конвертах депутатами "Слуги народу"

Термін бездіяльності генпрокурора триває вже 10 днів

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка

Правозахисник і екснардеп Віталій Купрій подав скаргу про бездіяльність генпрокурора Руслана Рябошапки через відмову реєструвати заяву про необхідність розслідувати справу про те, що депутати від "Слуги народу" почали отримувати зарплати в конвертах. Про це "Стране" розповів сам Купрій.

"Я уважно переглянув матеріал "Страны" та публікації Світлани Крюкової (заступник головного редактора "Страны", - ред.) по темі отримання "Слугами народу" зарплат у конвертах. Я тривалий час займаюся правозахисною та антикорупційною діяльністю, тому всі публікації зібрав в одне повідомлення і направив в НАБУ, САП і, найголовніше, генпрокурору. Так як зарплати у конвертах - це незаконна вигода, я зажадав відкрити кримінальну справу, щоб дослідити всі обставини", - сказав Купрій. І уточнив, що за законом, на відкриття справи дається 24 години.

Він повідомив, що відправив вимогу 25 жовтня поштою і 29 вони повинні були зареєструвати провадження, однак цього не сталося.

"Таким чином з 30 жовтня розпочався термін бездіяльності генпрокурора, який триває 10 днів. Я чекав пошту до останнього, але лист про реєстрацію злочину так і не прийшов. Тому сьогодні я направив дві скарги: перша - до Антикорупційного суду про бездіяльність НАБУ, друга - до Печерського суду щодо бездіяльності генпрокурора Рябошапки, яку повинні розглянути протягом 72 годин. Суд повинен зобов'язати почати розслідування. Очевидно, що керівництво правоохоронних органів хоче зам'яти цей скандал. Можливо за вказівкою президента Зеленського або голови ОП Богдана, тому що саме він керує цим напрямком, а Зеленський прислухається. Ніхто не бажає, щоб ці корупційні схеми були зупинені. І для мене це показово. Буду добиватися, щоб всі, хто вказаний в матеріалах були допитані, а винні отримали покарання", - заявив Купрій.

Нагадаємо, що в "Опозиційній платформі - За життя" від Труби, Холодницкого і Ситника також вимагали розслідувати видачу доларів в конвертах нардепам від "Слуги народу".

Також Арахамія сказав, що "слуги народу" не будуть реагувати на інформацію про свої зарплати в конвертах

Loading...