Новини » Політика 118 Читать эту новость на русском

Кучер: Наразі Україна не може існувати без кредитів МВФ

ZIK

За останні десятиліття Україна конкретно підсіла на "голку" МВФ. Проте, якщо подивитися на економічну динаміку, то є передумови для того, щоб в певні моменти не використовувати коштів МВФ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політолог Андрій Кучер.

Ведуча поцікавилася, чи вистачить Україні ресурсів держбюджету, аби виплатити всі борги, якщо МФВ не дасть грошей. У відповідь він сказав, що за останні десятиліття країна конкретно підсіла на "голку" МВФ і кожне керівництво і уряд кажуть, що країна не може реально жити без кредитів.

"Насправді, якщо подивитися на економічну динаміку, то є передумови для того, щоб в певні моменти року просто не використовувати кошти МВФ. Про це свідчать наукові роботи економістів і багато спеціалістів про це говорять. Інша справа, що це найлегший шлях, щоб впроваджувати реформи", – відзначив пан Кучер.

За його словами, будь-які реформи, особливо активні та реальні, потребують великих коштів, тому кредити – це вигода безпосередньо для діючого уряду.

Водночас, за його словами, ніхто не піднімає питання, відходу від залежності від кредитів МВФ.

"Цього року в нас буде найвищий відсоток сплати за кредитами МВФ, тобто на бюджет буде величезний тиск і величезні виплати. Тому ці речі потрібно правильно планувати і реалізовувати відповідно до стратегії уряду. А стратегії уряду ми не почули", – констатував Андрій Кучер.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що з часом країна зменшуватиме обсяги залучених запозичень, що допоможе скоротити державний борг.

Як повідомляли, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов за підсумками зустрічі з директоркою-розпорядницею МВФ Кристаліною Георгієвою у Вашингтоні написав на свій сторінці у Facebook, що МВФ очікує від України прориву у питанні розвалу олігархічної системи.

Згодом стало відомом, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) відклав надання Україні фінансової допомоги.

Loading...
Loading...
Loading...