Кличко ініціює звернення до ВР та Кабміну, бо бюджет-2020 обезкровить місцеве самоврядування

ZIK

Міський голова Києва Віталій Кличко переконаний, що Київська міська рада має невідкладно ухвалити рішення про звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади Києва.

По це він заявив під час пленарного засідання сесії Київської міськради, яке транслював телеканал ZIK.

За його словами, поданий урядом проєкт держбюджету на наступний рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування, всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності територіальних громад.

Віталій Кличко стверджує, що передбачений у ньому фінансовий ресурс субвенцій та дотацій місцевим бюджетам не дозволить органам місцевого самоврядування на належному рівні виконувати власні та делеговані повноваження.

"Унеможливлюється надання належної якості послуг громадянам, зокрема, це стосується сфер охорони здоров’я, освіти та соціального захисту" – сказав міський голова Києва.

Зокрема, у держбюджеті на наступний рік не підтримано норми щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до доходної частини місцевих бюджетів, не встановлено освітні субвенції в обсязі 105 мільярдів гривень, що враховує підвищення зарплат педагогічним працівникам, а також компенсацію із держбюджету у розмірі 14,5 мільярдів гривень на підвищення зарплати педагогічним працівникам, дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів ДЮСШ.

Окрім того, не спрямовано 20% дорожньої субвенції до бюджетів Києва, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. Не забезпечено оплати із держбюджету гарантованих державою пільг, зокрема на проїзд і послуги зв’язку. Також не вирішено питання перерахування коштів субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, передбачених у держбюджеті на 2019 рік.

Віталій Кличко переконаний, що Київрада має направити звернення до ВРУ і Кабміну щодо фінансового забезпечення територіальних громад.

"Це потрібно зробити невідкладно, бо ухвалити держбюджет, який, фактично, обезкровить місцеве самоврядування та зупинить розвиток міст, парламент збирається 13 листопада", – наголосив він.

Міський голова Києва також додав, що подібне звернення ухвалюють також міські ради багатьох міст України.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд зобов'язав відкрити справу проти міського голови Києва Віталія Кличка у зв'язку з бездіяльністю керівника головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України.

Loading...