Новини » Суспільство

Солодощі можуть вплинути на нервову систему майбутнього малюка

Вроджені вади розвитку нервової системи дитини можуть бути безпосередньо пов’язані з харчуванням матері під час вагітності.

Про це повідомляє nashamama.

Так, вчені з Університету Каліфорнії в Берклі (Berkeley) і місцевої програми моніторингу вроджених вад розвитку обробили дані по лікарнях 55 з 58 округів Каліфорнії. Інформація була зібрана по 454 випадках дефектів нервової трубки, таких як спинномозкова грижа, включаючи перервані вагітності і мертвонароджених малюят. Для порівняння було взято 462 здорових дитини.

При аналізі харчування матерів до зачаття і на ранніх термінах вагітності був виявлений зв’язок виникнення вад зі значним надходженням глюкози в кров. Йдеться як про надходження сахарози, так і про продукти з високим глікемічним індексом, таких як білий хліб, кукурудзяні пластівці, картопля. При їх вживанні в крові різко підвищується, а потім падає рівень глюкози. Як з’ясували вчені, у дітей жінок з цієї групи вірогідність розвитку пороків нервової системи зростала приблизно в два рази, а якщо таке харчування супроводжувало ожиріння, то в чотири рази. Як вважають вчені, різке надходження глюкози в кров може приводити до порушень закладки тканин в області нервової трубки, зокрема, формування хребта.

Нагадаємо, науковці назвали способи посилити імунітет за 24 години.

Loading...