Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 143 Читать эту новость на русском

Генпрокурор Рябошапка: У багатьох прокурорів є свої наставники, власники чи куратори

Генпрокурор Рябошапка: У багатьох прокурорів є свої наставники, власники чи куратори
Фото: Макс Левин

Генпрокурор Руслан Рябошапка розповів про те, хто є наставниками прокурорів, кого президент Зеленський мав на увазі "100% своїм Генпрокурором" та кого ще з народних депутатів чекають "посадки".

Хто є "наставниками" прокурорів; кого Зеленський мав на увазі, кажучи в розмові з Дональдом Трампом про "100% свого Генпрокурора" та кого ще з народних депутатів чекають "посадки", - в інтерв'ю LB.ua з Генпрокурором Русланом Рябошапкою.

"У багатьох прокурорів є свої наставники, власники чи куратори, які їх спрямовують"

Про атестацію прокурорів

Минулого тижня відбулося тестування прокурорів – перший етап реформи, яку формально запустив президент.

У багатьох прокурорів є свої наставники, власники чи куратори, які їх спрямовують. Є люди, які утримують когось із прокурорів. І це система. Тому атестація може бути одним із інструментів, що допоможе виявити контрольованих прокурорів і позбутись їх.

Порядок проведення співбесіди буде максимально деталізований, щоб вона була схожа на ту, що застосовувалась під час конкурсу до Вищого антикорупційного суду.

Також братиметься до уваги профайл кожного кандидата, в тому числі матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції. Якщо в кадрової комісії виникатимуть запитання до прокурора, то їх надсилатимуть завчасно до співбесіди. Прокурор матиме змогу відповісти на них і додати до матеріалів співбесіди.

Кожне інтерв’ю триватиме до 45 хвилин. І буде приблизно уніфікований перелік запитань. Крім того, кожен прокурор готуватиме письмове завдання.

При цьому, лише з Генпрокуратури наразі відмовилися писати заяву про згоду проходити переатестацію 218 прокурорів.

Повна переатестація усіх прокурорів може бути завершена до 1 вересня 2020 року.

Розслідування Майдану

ГПУ втрачає слідство через місяць (від 20 листопада Генпрокуратура не матиме повноважень вести слідство, усі незавершені справи будуть передані в НАБУ і ДБР, - Ред.).

Про вплив олігархів

"Я не просив Богдана, щоб він просив Коломойського, щоб його люди заспокоїлися"

Наразі щодо Генпрокурора розгортається масштабна інформаційна кампанія – І не тільки зі сторони депутатів, яких асоціюють з Коломойським.

Олена Лукаш ще до оголошення їй підозри називала Рябошапку незалежним і професійним. А одразу після оголошення підозри – думка змінилася у протилежний бік. Крім того, люди Коломойського також проти ГПУ активно працюють.

"У мене немає ніяких стосунків з Коломойським, мене ніхто нічого не просив щодо Коломойського. І я не просив Богдана, щоб він просив Коломойського, щоб його люди заспокоїлися", - каже Рябошапка.

"Суспільство вимагає крові. Суспільство вимагає посадок"

Треба, щоб президент виявив політичну волю, і щоб усі правоохоронні органи працювали разом більш активно. Поки завдання немає, що треба «догнати» Гладковського, Пашинського чи Порошенка. До тогож є декілька проваджень щодо Гладковського, І вони підслідні НАБУ. Вони ними займаються.

По справі Пашинського, все очевидно і логічно. Достатньо все скласти і довести до суду.

По справі на Дубневича: наразі є одне провадження, на якому концентруються зусилля. Можливо, буде змінена підозра чи буде додаткова підозра, - побачимо.

Соня Кошкіна, Вікторія Матола

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.