Новини » Політика Читать эту новость на русском

Переписка Тищенка з пранкером: відверте про «слуг», інші факапи та сумнівне минуле ресторатора-нардепа

Микола Тищенко

Микола Тищенко – медійна особа, бізнесмен, котрий віднедавна став ще й одіозним депутатом, який час від часу, як й інші «Слуги народу» потрапляє у халепи політичного і особистого характеру. Розповідаємо про фейли поведінки та спілкування Миколи Тищенка, про його шлях у «Слугу народу» та бізнесові здобутки, які багато хто називає кримінальними.

Відверте для Генпрокурора: «теперь я смотрящий»

4 листопада Україна зачитувалася повідомленням з особистої переписки Миколи Тищенка та невідомого (пранкера Джокера), котрий представився Генеральним прокурором України Русланом Рябошапкою. Нардеп необачно розповідає про внутрішню кухню президентської партії та легковажно розмірковує про гроші у конвертах нардепам.

Це стало черговим скандалом у лавах «Слуги народу» – через день після переписки «Джокера» з Богданом Яременком, котрий зганьбився тим, що у залі Верховної Ради домовлявся про зустріч з повією. Здавалося б, чому Тищенко, побачивши повідомленні нібито від Генпрокурора, не провів жодних аналогій з фейковим Рябошапкою, котрий писав Богданові Яременку з вимогою вибачитися за «секс-переписку»? Справа у тому, що, судячи з дати, переписка з Тищенком розпочалася минулого пленарного тижня – якраз перед секс-повідомленнями Яременка.

Тищенко легко іде на контакт з «Генпрокурором» та ділиться важким становищем всередині фракції.

«Бизнесу п@дец без меня. Имя убивают в хлам, думал: команда, семья, коллектив, все один за одного, и просто х@ею … жена плачет, каждый день говорит, что меня посадят))) …как дальше, не понимаю…», - пише Тищенко псевдопрокурору, скаржачись, що репутація страждає.

«Сначала я дурак, потом насос, потом наркоман, потом Добкин, потом с АТО - Ярошем за закон 2045-1 зарубился, теперь я смотрящий, скоро в пи…. запишут», - пише Тищенко.

«Ткаченко еще этот с манией величия тоже отдельный п@здец», - скаржиться нардеп.

Пранкер провокував Тищенка на відверту розмову про конкретне – зарплати у конвертах, зазначаючи, що його однопартійці хотіли писати заяви про факт роздачі зарплат у конвертах. Тищенко не заперечує, тільки уточнює – а чи багато їх?

Ознайомитися детальніше з повідомленнями Тищенка та переглянути усі скріншоти з переписки можна за цим посиланням

Цікаво, що одразу після оприлюднення скандальної переписки Джокера-Тищенка однопартієць останнього Олександр Дубінський закликав Тищенка пройти перевірку на детекторі брехні та прийти на допит у НАБУ

У ролі депутата: феєричні факапи Тищенка 

29 серпня 2019 року Микола Тищенко став народним депутатом Верховної Ради України ІХ скликання по виборчому округу № 219 (Святошинський район Києва). Окрім депутатського мандата, він отримав посаду заступника голови фракції «Слуги народу», крісло заступника голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури, заступника співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Японією та посаду члена групи з міжпарламентських зв’язків зі США. 
Важко зрозуміти, як людина з освітою у галузі будівництва (диплом інженера-механіка КНУБА) може професійно суміщати кілька високих державних посад. Вірогідно, суміщає лише на папері. А на практиці кожне його спілкування з журналістами або вихід на люди з недавніх пір обов’язково ознаменовується невдачею. Далі – коротко про факапи Тищенка-нардепа – цікаво, що всього за два місяці їх уже назбиралося п’ять. 

Не знає про Іловайську трагедію. 29 серпня 2019 року, у перший робочий день новообраних народних депутатів Тищенко негарно повівся з журналісткою. На запитання кореспондентки «Радіо Свобода, які саме поді відбулися 29 серпня 2014 року, він не зміг відповісти та намагався ухилитися від відповіді. Дівчина поставила ще кілька уточнювальних питань щодо Іловайської трагедії, проте Тищенко навіть тоді не здогадався про що йдеться. Зрештою, він розізлився і випалив: «Мені що, два роки? Я більше до вас не підійду. Мені ж не два роки. Ви ставите мені такі питання, як дворічному хлопчику. Це перший і останній раз, коли я з вами спілкувався». 

Хамство журналістці. У вересні у кулуарах Верховної Ради Тищенко грубо відповідає на питання про склад нового уряду. Журналістка запитує, як звуть міністра охорони здоров’я, за якого, власне, і голосував Тищенко. Він не зміг назвати імені. 

«Дівчино ви це питання ставили сьогодні 50 разів всім нашим колегам. Навіщо ви це робите, яка ваша мета?», - запитує Артем Культенко, котрий ішов поруч з Тищенком. Кореспондентка пояснила, що є вірогідність, що нардепи від «Слуги народу» не читають законопроєктів, за які голосують, і вона вирішила перевірити, чи це так.

«А хто ви така, щоб мене перевіряти? Ну хто ви? Мій батько? Або дружина? Хто ви, щоб перевіряти?», - розізлився Тищенко.  

«Формула Штайнмаєра», насос і надувна лялька. На початку жовтня у Тищенка запитали, як він може пояснити сенс формули «Штайнмаєра», яку напередодні у Мінську узгодили представники Тристоронньої контактної групи з врегулювання на Донбасі.  

Він почав порівнювати Україну з насосом, який нібито збудували «попередники», та підкреслив, що «куди не візьмеш, все щось не працює». На пряме питання, що саме передбачає «формула» депутат спершу у своїй звичній манері намагався ухилитися від запитань, проте потім сказав таке: 

«Я про формулу вже сказав. Це розведення. Найголовніше потрібно зрозуміти, лише під наглядом ОБСЄ. І лише за законами України». Здавалося б, все, баста, не варто псувати адекватність останньої фрази. Проте Тищенко сам почав казати суперечливі речі, як-от таке: 

«От ви, наприклад, берете іграшку. Ляльку берете, ось берете ляльку. Наприклад, надувну ляльку ви берете. Ви знаєте, як з нею справитися? Ось ляльку берете. І щоб знати, як ... Або я не знаю, машину, купуєте машину. Ви знаєте, як з нею? Ось щоб з нею справитися, потрібна інструкція», - невиразно резюмував Тищенко.   

Наляканий двома бабусями. 1 жовтня нардеп Тищенко під час мітингу підприємців на вулиці Банковій поскаржився поліцейським, що кілька жінок (під час акції) тримали його за руку. 

«Ви можете мене не тримати за руку? Щоб мене не штовхали? Ось одна жінка, ось друга. Можна народного депутата, поки у нас ще є право бути народними депутатами, не штовхати мене у спину і не тримати за руку», – просить Тищенко захисту у поліції. 

До нього підійшли правоохоронці, а він продовжував: «Можете з ними розібратися, хто вони такі, що це за дві людини. Виясніть, що це за люди, які тримають мене за руки та штовхають у спину», – не вгамовувався депутат. 

Скандал про «смотрящего». Кілька тижнів тому медіапростір повнився інформацією про те, що Тищенка буцімто призначили «смотрящим» за Києвом. Він сам, звісно, це спростовував. Проте, за даними журналіста Сергія Гришина, Тищенко проводить ділові зустрічі, на яких представляється «смотрящим» по столиці від президента.
«Стверджуючи, що всі серйозні питання можна порішать тільки через нього.
А Київ, це вже великі фінансові теми - від контролю діяльності Київміськбуду, і всі супутні теми – недобудови, обдурені вкладники, афери з житлом. До будівництва доріг, мостів, та метро на Троєщину. І так, це все про людину, ресторатора, який потрапив в Раду волею долі, випадково», - пише Гришин. 

Помічниця-старлетка. Микола Тищенко, якому, як нардепу, за законом належить мати помічника, обрав на цю посаду довгоногу білявку, учасницю конкурсу «Міс Україна» та Instagram-модель. 

Однак, вона виявилася «під стать» своєму зірковому шефу. На запитання журналістів, хто перший президент України та скільки депутатів у Верховній Раді, 22-річна Ма’ряна Михолап, випускниця (з червоним дипломом) КНЕ, офіційна помічниця Тищенка відповісти не змогла. 

Журналіст питає, хто перший президент України. Ма’ряна каже: «Кучма. Ні, ні, ні… зараз, його Леонід звали. Я точно ппам’ятаю, дайте секунду. Кучма був дуже довго».
На запитання про кількість нардепів у Раді, дівчина теж засумнівалася: «Я знаю, що скоротили, зараз 300… Від «Слуги народу» зайшло 242 депутати» (насправді у Раді зараз працює 424 нардепи, від «Слуги» – 254). 

90-ті, спорт, бізнес і не тільки 

Миколі Тищенку 47 років, у 1995 році він закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури. Приблизно у цей же час він отримує майстра спорту з дзюдо. Однак він не стає ані інженером, ані спортсменом, обираючи для себе іншу роботу – ресторанний бізнес, де стає у перші ряди рестораторів України. Сьогодні під керівництвом Миколи Тищенка знаходяться ресторани «Велюр», «Вулик», «Рішельє», «Тургенефф», «Три вилки», суші-бар «Пушистый», «Сейф», пляжний комплекс віп-класу Olmeca Plage, а він з 2007 року є безпосереднім власником групи компаній мережі ресторанів «Наша карта». 

Проте, судячи з багатьох розслідувань, Микола Тищенко став ресторатором, успішною медіафігурою та меценатом не відразу і не легко. Подейкують, що його стартовий капітал не був чесним, а самого шоумена знали як «Колю Оболонського» – учасника кримінальної групи. Нібито у 1988 році Тищенко вступив до організованого злочинного угрупування «Савлохи», яке у 1989-1991 роках боролося за територіальне розділення Києва, проте вийшов з неї через деякий час. Також повідомляється, що під час Революції Гідності Тищенко міг фінансувати приїзд «титушок» до Києва. Окрім цього кажуть, що і місце у «Слузі народу» він купив.
У 2005 році Тищенко стає медійною персоною. Він бере участь у міжнародному шоу «Ігри патріотів», «Форт Буаяр» та «Володар гори». Пізніше його запрошують у журі кулінарного шоу «Майстер Шеф», пізніше – на роль ведучого рейтингової програми «Ревізор». 

Зараз одружений втретє. Від першої дружини Лариси Тищенко має сина Данила. Другою дружиною ресторатора стала «Міс Україна-2008» Ірина Журавська, племінниця нардепа Віталія Журавського. З 2016 року Тищенко одружений з юною Аллою Барановською, випускницею столичного Інституту журналістики. У шлюбі з нею виховує дворічного сина Давида.  

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...