Новини » Економіка 128 Читать эту новость на русском

У "Нафтогазі" розкрили деталі зустрічного позову до "Газпрому" в Стокгольмі

Фото з відкритих джерел

НАК "Нафтогаз України" направив в Стокгольмський арбітраж заяву про захист та зустрічні позовні вимоги у відповідь на позов "Газпрому".

Про це повідомив виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook

За його словами, "Газпром", по суті, хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом. 

"Російська сторона стверджує, що рішення Стокгольмського арбітражу у транзитній справі, прийняте 28 лютого 2018 року, порушило баланс у контрактних відносинах між Нафтогазом і Газпромом. Мовляв, неправильно було визнавати зобов’язання Газпрому подавати для транзиту не менше 110 млрд куб на рік, в той час як арбітраж у справі по контракту на поставку газу не задовольнив позовні вимоги Газпрому за зобов’язаннями Нафтогазу у відповідності до положення контракту "бери або плати", – написав Вітренко.

Він наголосив, що позиція "Нафтогазу" полягає в тому, що попередній арбітраж 4 роки розглядав це питання.

"Стосовно зобов’язання Газпрому подавати для транзиту не менше 110 млрд куб на рік, Стокгольмський арбітраж визнав, що у контракті "чорним по білому" написане про таке зобов’язання, і трибунал не погодився з аргументами Газпрому, що це положення контракту не має застосовуватися", – нагадав Вітренко.

Він додав, що позиція української компанії "в тому числі полягає у тому, що у відповідності з принципом "res judicata", це питання взагалі не має повторно розглядатися в арбітражі".

"У нас в контракті написано, що рішення арбітражу є остаточними і обов’язковими для виконання. Ми не можемо безкінечно судитися по одних і тих же питаннях", – зазначив Вітренко.

Нагадаємо, раніше Вітренко заявив, що "Газпром" винний "Нафтогазу" 3 млрд доларів.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News