У НАБУ повідомили, хто став новим членом Ради громадського контролю

НАБУ

Новим членом Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро розслідувань за результатами відкритого голосування став представник ГО "Демократична сокира орди" Валерій Бойко.

Як повідомляє пресслужба НАБУ, для проведення інтернет-голосування відомство використало програмне забезпечення з відкритим кодом, що дозволило користувачам слідкувати за процесом голосування в режимі реального часу.

Протокол голосування, що містив закодовані дані щодо дій кожного користувача, був доступний публічно впродовж усього часу волевиявлення. А одразу по його завершенні, частину даних стосовно кожного користувача розкодували, що дозволило всім кандидатам визначити та проаналізувати статистичні результати голосування ще до моменту їх офіційного оприлюднення.

Крім того, як повідомляють у НАБУ, впродовж усього часу інтернет-голосування незалежний спостерігач ГО "Електронна демократія" здійснював моніторинг за процесом.

Зазначається, за його результатами, фактів, які б свідчили про штучне завищення кількості голосів, що суттєво вплинули на результати голосування, не виявлено.

Також відсутність порушень підтвердила і Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Нагадаємо, відповідно до Закону "Про Національне антикорупційне бюро України" Рада громадського контролю утворюється у складі 15 осіб.

Її завдання – забезпечувати прозорість та цивільний контроль за діяльністю НАБУ.

30 травня 2019 року відбулося інтернет-голосування за новий склад Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

Раніше, Національне антикорупційне бюро України відкрило справу проти мера Києва Віталія Кличка на вимогу Вищого антикорупційного суду.

 

Loading...