Зону відчуження цьогоріч відвідали понад 100 тисяч людей

Оглядове колесо в покинутому місті Прип’ять після аварії на Чорнобильській АЕС. Фото: EPA/HELMUT FOHRINGER

Чорнобильську зону відчуження від початку 2019 року вже відвідали 107 000 осіб. Такий рекорд був встановлений у жовтні.

Про це повідомили в Державному агентстві з управління зоною відчуження.

«Зростання ж відвідуваності почалося навесні. Факторами, які вплинули на збільшення потоку туристів –спрощення процедури оформлення перепустки, а саме запровадження електронної перепустки, створення додаткової інфраструктури та підвищений інтерес до ЧАЕС після виходу міні-серіалу HBO «Чорнобиль»«, – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що найбільше відвідувачів приїздять із-за кордону – майже 80%. Країни-рекордсмени: Велика Британія – 15738, Польща – 9378, Німеччина – 7826, США – 5580, Чехія – 4063 туриста. Із України загалом зону відвідали 22468 осіб.

«Прозорі правила перетину кордону Чорнобильської зони відчуження, система «Електронний білет», злагодженість у роботі служби забезпечення відвідування та супроводу – дали можливість приймати великі потоки відвідувачів без особливих складнощів. Те, що відвідуваність зростає – наше спільне досягнення. За останні місяці ми відкрили нові маршрути, зокрема водні й повітряні, встановили інформаційні стенди на двох мовах, збільшили кількість гідів – це лише початок реалізації великої стратегії щодо розвитку зони відчуження на виконання указу Президента України про розвиток зони», – сказав помічник директора ДП ЦОТІЗ Кирило Гарник.

У відомстві повідомили, що зона відчуження цікава не тільки туристам, а й митцям. За останній час відбулося декілька подій, які привертають увагу спільноти до відновлення природи у ЧЗВ. Цього року також відкрили декілька нових маршрутів. Для того, щоб відвідати зону, потрібно зареєструватися та подати заявку в системі «Електронний білет» на сайті.

Нагадаємо, у зоні відчуження запустили водні туристичні маршрути.

Loading...