Новини » Політика Читать эту новость на русском

Росія хоче зірвати "нормандський саміт" обстрілами Петрівського, - Пристайко

Вадим Пристайко

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Росія хоче зірвати проведення саміту в нормандському форматі за допомогою обстрілів на ділянці розведення в Петрівському.

Про це він сказав під час брифінгу у Кабінеті Міністрів.

Голова МЗС зазначив, що на даний момент дата проведення нормандської зустрічі залежить від Росії, так як українська сторона виконує всі домовленості.

"Ви пам’ятаєте, домовленостей було фактично дві - визнання формули Штайнмаєра і розведення на трьох ділянках. Сьогодні ми підходимо до розведення на останній третій ділянці (у Петрівському - ред.), тобто в принципі створюємо всі необхідні умови. На жаль, обстріли свідчать про те, що одна із сторін не хоче цього прогресу, тому що це останній крок перед зустріччю (в нормандському форматі - ред.)", - повідомив Пристайко.

Також він сказав, що під час останньої розмови Зеленського з Меркель, обговорювалася конкретна дата проведення нормандського саміту.

"І ми, французи і німці маємо готовність зустрітися найближчим часом, це залежить від російської сторони. На сьогодні ви бачите по їхній риториці, що все зсувається до того, що ми все ж таки найближчим часом зустрінемося", - додав голова МЗС.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Андрій Загороднюк повідомив про фіксацію обстрілів у Петрівському 30 жовтня, тому дату розведення сил і засобів (раніше було погоджено 4 листопада) на цій ділянці буде переглянуто.

Loading...