live

Україна і НАТО домовилися про нові проєкти, – Зеленський

Фото EPA-EFE

Президент України Володимир Зеленський повідомив про домовленість оновити пакет проєктів і практичних заходів НАТО з допомоги України.

Про це він сказав під час спільної з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом зустрічі зі ЗМІ, повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Сьогодні ми домовилися про оновлений, консолідований пакет проєктів і практичних заходів. Обговорили перспективи нашої співпраці в рамках Програми розширених можливостей НАТО. Я довів сьогодні, що Україна вже готова вийти на цей новий рівень партнерства з Альянсом", – зазначив Зеленський.

Також український лідер заявив про зацікавленість у розширенні програми з підготовки цивільного персоналу в секторі оборони, з удосконалення професійної підготовки українських військових та покращення можливостей для розмінування.

"Серед наших пріоритетів – активна взаємодія з Альянсом щодо стійкості України перед гібридними загрозами та посилення кібербезпеки. Ми активізуємо нашу роботу у рамках Платформи Україна – НАТО з протидії гібридним загрозам, головною подією якої стануть спільні навчання у Чорному морі Coherent Resilience 2020", – зауважив Глава держави.

Зі свого боку Єнс Столтенберг сказав: "Сьогодні ми переглянули наш комплексний пакет допомоги для України. Через трастові фонди союзники по НАТО та партнери виділили понад 40 млн євро для підтримки України в таких сферах, як бойове командування та контроль, кібероборона, медична реабілітація. Це дає реальні результати".

Крім того, союзники по НАТО продовжують проводити військове навчання для українських військовослужбовців, а радники Альянсу допомагають у проведенні реформ у секторі безпеки та оборони.

Також, за його словами, Альянс збільшує підтримку безпеки у Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, під час виступу у Верховній Раді Столтенберг заявив, що НАТО ніколи не визнає анексії Криму Росією.

Loading...