У столиці комунальники намагались «виселити» музей «Героїзм і Голокост»

ZIK

Працівники комунальних служб «болгаркою» зрізали двері до Історико-меморіального музею «Героїзм і Голокост» та погрожували викинути унікальні експонати на смітник.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення повідомила кореспондентка телеканалу ZIK Валерія Бабич.

Як зазначила Валерія Бабич, близько 13-ї години до приміщення музею приїхали комунальники. Працівники комунальної служби почали «болгаркою» зрізати двері, натомість музейники не впускали їх до приміщення.

Генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Борис Глазунов розповів, що сьогодні до нього зателефонували співробітники і повідомили, що хтось намагається «болгаркою» зрізати двері до приміщення.

«Я приїхав сюди, бо тут зберігаються унікальні експонати, які будуть свого часу представлені у меморіальному музеї пам’яті жертв Бабиного Яру, ремонт якого зараз відбувається, того приміщення, де буде музей, на вулиці Мельникова, 44. Це приміщення контори колишнього єврейського кладовища, яке передане нам, заповіднику, щоб ми там створили музей. Зараз проводяться реставраційні ремонтні роботи. А в цьому приміщенні знаходяться і зберігаються унікальні експонати, які присвячені трагедії Бабиного Яру», – повідомив Борис Глазунов та деталізував, що ідеться про речі, які були знайдені у Бабиному Яру та які належали тим, хто був розстріляний тут у роки Другої світової війни.

Він розповів, що комунальники приїхали із пакетами та говорили, що приїхали для того, щоб викинути всі речі із приміщення.

«Україна могла втратити унікальні музейні експонати. Понад те, тут картотека, особові справи Праведників України, Праведників народів світу, це архівні дані. Тут зібрані просто унікальні матеріали, які могли просто бути знищені. Вони привезли велику кількість пакетів, куди збиралися скидати всі ці речі. Вони казали, що приїде сміттєвоз, хоча тут стояла вже одна машина, і ці пакети вивезуть і викинуть», – заявив керівник музею та додав, що лише завдяки втручанню вдалося зупинити дії працівників комунальних служб.

Як повідомляли, у столиці облаштують музейну експозицію історії Труханового острова.

Loading...