Новини » Економіка 31 жовтня, 2019, 11:53
Ми вважаємо, що не варто збільшувати податки під кожен бюджет, - Маркарова
Оксана Маркарова. Фото kmu.gov.ua
Оксана Маркарова. Фото kmu.gov.ua

Міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла чи планується у 2020 році зменшення податків, поява якихось нових податків і що взагалі буде відбуватися з ними.

Про це вона повідомив і інтерв'ю "НВ".

Маркарова зазначила, що бюджет на 2020 рік побудований на базі тієї податкової системи, яка є сьогодні.

"Ми вважаємо, що не варто збільшувати податки, як це робилося під кожен із бюджетів раніше. Під кожен бюджет раніше завжди були не тільки зміни до Бюджетного кодексу, але і зміни до Податкового кодексу. Цього року ми відійшли від нього. Так, парламент розглядає декілька змін до Податкового кодексу, деякі з них можуть бути і ресурсними, але ми не враховували ці надходження в бюджеті. Єдине, що ми готові розглянути до другого читання у бюджет — це надходження від грального бізнесу чи від бурштину, якщо ці законопроєкти будуть ухвалені", - розповіла міністр фінансів.

Також вона додала, що не планується підвищення податків.

"Ми не закладали підвищені податки ні через базу, ні через відсотки. Це, мені здається, для бізнесу важливо, тому що бізнес повинен розуміти правила гри і вони повинні бути передбачуваними", - поінформувала Маркарова.

Крім того, вона розповіла, що би хотіла змінити в податковій системі.

"Якщо говорити, що би ми хотіли зробити в податковій системі, коли ми будемо мати таку можливість, тому що знову ж таки, зрозуміло, що понижуючи податки (звичайно, бізнес хоче, щоби ми говорили про зниження податків), ми повинні розуміти, яким чином це буде збалансовано в бюджеті. Або у нас буде економічне зростання, про яке ми говоримо, якого ми можемо досягнути, яке дозволить нам зменшувати податки, тому що у нас буде перевиконання за доходами, за поточними. В першу чергу треба понижувати податки на зарплату. Коли ми говоримо про податки на зарплату, це питання ПДФО", - сказала міністр.

Маркарова висловила бажання зменшувати податки на оплату праці, інвестиції та нерухомість.

"Ми хотіли би зменшувати податки на оплату праці (ПДФО), ми хотіли би зменшувати податки, які стосуються інвестицій і, звичайно, щодо податку на нерухомість і податку на землю, вони повинні встановлюватися і вони повинні сплачуватися, і вони повинні підвищуватися. Але це не податки державного бюджету теж, тобто важливо пам’ятати, що податок на землю і податок на нерухомість — це у всьому світі два головні податки місцевих бюджетів, і у нас в Україні також 100% цих податків йдуть саме до місцевих бюджетів", - зазначила міністр фінансів.

Нагадаємо, у парламентському виданні "Голос України" опубліковано законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 21:42 :22