Медведчук про зняття недоторканності з Дубневича: Ми не можемо брати участь у черговому шоу влади

Віктор Медведчук. Фото: GettyImages/Global

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук пояснив, чому його політсила не підтримала зняття недоторканності з народного депутата Ярослава Дубневича.

Зокрема, про це йшлося під час брифінгу політика у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK.

"Наша фракція і політична партія "Опозиційна платформа – За життя" не підтримала ні одне із проваджень генерального прокурора ні в питанні зняття недоторканності, ні в питанні надання згоди на затримання і арешт з однієї простої причини – наші представники у Регламентному комітеті, які брали участь, які детально ознайомилися із матеріалами справи, представленими генеральним прокурором, вважають і твердо переконані у тому, що немає доказів, які дозволяли б Генеральній прокуратурі звертатися із такими клопотаннями до ВРУ. Ми стоїмо на принципових позиціях сьогодні правової держави і вважаємо, що, якщо ГПУ звертається з подібних питань, вона повинна представити докази, які будуть свідчити про необхідність дій прокуратури і необхідність надання згоди", - зазначив Віктор Медведчук.

Він додав, що фракція ухвалила рішення, що не може підтримувати подібні клопотання ні в питанні зняття недоторканності, ні в питаннях надання згоди на затримання чи арешт.

"Мова йде про дотримання закону зі сторони ГПУ. Ми вважаємо, що не можемо брати участь у черговому шоу влади, шоу, яке тут реалізувалося ГПУ і генеральним прокурором. Ми вважаємо, що наша позиція є правильною, об’єктивною, відповідає закону і є справедливою", - наголосив Віктор Медведчук.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт нардепа від депутатської групи "За майбутнє" Ярослава Дубневича.

За дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності проголосували 332 народних депутатів.

Окремо нардепи проголосували за надання дозволу на затримання нардепа. Це рішення підтримав 241 нардеп.

За надання дозволу обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою проголосували 229 нардепів. 

загрузка...
загрузка...
Loading...