Медведчук: Курс до НАТО буде заважати поверненню Донбасу Україні

Віктор Медведчук. Фото: GettyImages/Global

Голова політради фракції "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив, що курс до НАТО буде заважати поверненню Донбасу Україні.

Про це він заявив під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради, передає ZIK.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи готова Україна до членства в НАТО, політик сказав: "Ви знаєте, це уже сумно було сьогодні слухати під час переговорів пана Зеленського з паном Столтенбергом, генеральним секретарем НАТО, з приводу того, що Україна готова і що Україна, фактично, взяла курс на НАТО. Чому? Тому що громадяни нашої країни, населення, відповідно до всіх останніх соціологічних досліджень, показують, що вступ до НАТО в Україні підтримується на рівні 41-42%, а 36-38% виступають за позаблоковий статус". 

Медведчук наголосив, що його партія категорично проти вступу в альянс. 

"Власне, це і позиція нашої партії, "Опозиційної платформи – за життя". Ми категорично проти вступу до НАТО і вважаємо, що такий курс, який обрала нова влада, очолювана паном Зеленським, це курс продовження політики пана Порошенка, Гройсмана, Яценюка, Парубія, які вели країну до розколу, які вели країну до того, що після розколу почався ще і розпад країни. І це додатковий антагонізм, додаткове протистояння, яке буде обов’язково у суспільстві". 

Голова ОПЗЖ додав: 

"Понад те, ще одне серйозне питання, яке стосується сьогоднішніх заяв, сьогоднішньої готовності, як вважає пан Зеленський, на реалізацію курсу вступу до НАТО, це питання повернення Донбасу в Україну і України на Донбас. 

Ви знаєте, що ставлення громадян, які сьогодні проживають на неконтрольованих територіях, громадян України, я це підкреслюю, категоричне протистояння вступу України у НАТО. Тому це додаткова сьогодні точка відліку, яка буде заважати і не буде сприяти на сьогодні інтеграції тих територій в Україну, поверненню людей, відносно до яких пан Зеленський збирався діяти через їхню свідомість, через те, щоб вони усвідомили необхідність жити в єдиній країні, як це і необхідно робити, як це передбачає і наш "Мирний план", але курс у НАТО буде заважати цим процесам, буде протирічити бажанню влади повернути Донбас в Україну".

Нагадаємо, раніше Медведчук заявив, що розведення сил у Петрівському стане другим кроком у врегулюванні конфлікту.

загрузка...
загрузка...
Loading...