Лавров і генсек ОБСЄ обговорили ситуацію в Україні

ZIK

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремингер обговорили ситуацію з Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що бесіда дипломатів тривала близько двох годин, яка пройшла у Москві.

Глава МЗС РФ висловив підтримку зусиллям Гремингера і його команди по роботі моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

"Росія незмінно виступає за те, щоб ОБСЄ використовувалася як майданчик для діалогу і саме в цілях пошуку колективних відповідей на спільні виклики. Тісно співпрацюємо з представниками ОБСЄ, її різних інститутів і структур", – наголосив Лавров.

Дипломати привітали довгоочікуваний початок процесу відводу сил в Золотом.

"При режимі Порошенка складалося враження, що він хоче не розводити сили і засоби", – підкреслив міністр.

При цьому зазначивши, що з приходом президента Володимира Зеленського ситуація значно змінилася. Він висловив сподівання, що накази українського президента щодо відведення сил дійсно будуть виконані.

Міністр закордонних справ РФ також підкреслив, що в перспективі важливо домогтися розведення сил і засобів по всій лінії зіткнення і припинити порушення режиму припинення вогню.

У свою чергу, генсек ОБСЄ підтвердив, що питання додержання режиму тиші дійсно залишає бажати кращого. За його словами, в останні 4-6 тижнів збільшилася кількість порушень, в результаті чого зростає кількість жертв серед мирного населення.

Нагадаємо, напередодні у Золотому розпочалося дзеркальне розведення сил. У штабі ООС повідомили, що розведення військ у Золотому буде тривати 3 дні, розмінування – 30.

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

Loading...
Loading...
Loading...