Новини » Політика 31 жовтня, 2019, 10:55 блоги
Іноземна фінансова допомога Україні як віскі для лікування алкоголізму
The American Conservative
Американський журнал, заснований в 2002 році, виходить раз в два місяці.
<nbsp;>

Іноземна допомога робить корумповані країни ще більш корумпованими і Україна - кращий тому приклад, пише американське видання.

Про це пише The American Conervative.

Розраховувати на допомогу іноземних держав в боротьбі з корупцією - це як очікувати, що віскі допоможе вилікувати алкоголізм. Після того як на закритих слуханнях у Палаті представників в рамках процедури імпічменту були представлені свідчення про роль президента Трампа в припиненні військової допомоги Україні, лідер більшості в Сенаті Чак Шумер (Chuck Schumer) заявив: «Цифри не брешуть. Зараз стало ще очевидніше, що президент Трамп - зовсім не той борець з корупцією, яким він себе називає».

Більшість провідних ЗМІ, як правило, виходять з передумови про те, що допомога Америки відіграє вкрай важливу роль в боротьбі з корупцією в Україні. Однак вони ігнорують масу свідчень токсичного впливу іноземної допомоги, а також особливості пострадянської історії України.

У 2002 році в журналі American Economic Review були опубліковані результати дослідження, згідно з якими «збільшення [обсягів іноземної] допомоги безпосередньо пов'язано зі зростанням рівня корупції» та «корупція безумовно пов'язана з допомогою, одержуваною від Сполучених Штатів».

У той рік президент Джордж Буш-молодший ініціював нову програму з надання допомоги іншим державам під назвою «Виклик тисячоліття» (Millennium Challenge Account, MCA). Тоді Буш заявив: «Я думаю, немає сенсу надавати допомогу і гроші корумпованим країнам». Однак адміністрація Буша продовжила роздавати мільярди доларів багатьом з найкорумпованіших режимів у світі. До 2004 року Держдепартамент систематизував те, що, по суті, було відкатом до попереднього стану: «MCA - це заснований на стимулах додаток до інших американських програмам допомоги». Команда Буша знаходила приводи надавати допомогу за програмою MCA деяким з найбільш корумпованих урядів у світі, включно з Грузією.

У 2010 році президент Барак Обама заявив в ООН, що Америка «очолює глобальні спроби викорінити корупцію». Помічники Обами «відзначили, що в минулому часто здавалося, ніби США просто намагаються заткнути проблеми грошима», як написала газета Los Angeles Times. Однак фарс з реформою сплив на поверхню в наступному році, коли адміністрація Обами почала рішуче опиратися спробам Конгресу США згорнути надзвичайно марнотратну програму допомоги. Держсекретар Хіллари Клінтон попередила, що обмеження на надання допомоги тим країнам, які провалили антикорупційну перевірку, «потенційно може торкнутися приголомшливої кількості одержувачів, які справді потребують допомоги».

Адміністрація Обами продовжила вливати десятки мільярдів доларів американських платників податків в такі бездонні колодязі, як Афганістан, який, як в 2016 році визнав афганський президент Ашраф Гані, був однією з найбільш корумпованих країн у світі. І допомога, яку отримав уряд Афганістану, тільки погіршила ситуацію з корупцією. Як сказав Джон Сопко, доблесний генеральний інспектор США з питань відновлення Афганістану, «нам необхідно зрозуміти, як політика і практики США мимоволі сприяли і заохочували корупцію. Ми повинні визнати небезпеку взаємодії з особами та мережами, що мають погану репутацію, небезпеку ігнорування порушень, згоди з низькими результатами і реалізації нежиттєздатних проектів».

Минулого тижня на закритому засіданні в рамках процесу імпічменту члени Палати представників США вислухали свідчення посла США в Україні Вільяма Тейлора, який заявив, що він «мав повноваження для того, щоб брати участь у більшій частині зусиль США по наданню допомоги Україні в її боротьбі проти вторгнення Росії та боротьбі з корупцією». Газета Washington Post розхвалила Тейлора за те, що «велику частину 1990-х років він пояснював українським політикам, що немає нічого більш важливого для їх процвітання в довгостроковій перспективі, ніж викорінення корупції та зміцнення диктатури закону, - в той час він курирував в США програму допомоги країнам колишнього Радянського Союзу».

Організація Transparency International, яка щорічно публікує рейтинг країн за Індексом сприйняття корупції, вказує, що рівень корупції в Україні різко виріс в кінці 1990-х років і до сьогодні залишається до непристойності високим (хоча за останні кілька років відбулися деякі зміни в кращу сторону) . Тейлор був послом в Україні з 2006 по 2009 рік, коли рівень корупції різко виріс, незважаючи на сотні мільйонів доларів американської допомоги. За рівнем корупції Україна зараз займає 120-е місце, поступаючись Єгипту і Пакистану, які теж отримували щедру допомогу від США. У справі боротьби з корупцією Тейлор грає приблизно таку ж роль, яку відіграє власник «Вашингтон Редскінс» в НФЛ.

Платити політикам іноземних держав, щоб підштовхнути їх до чесного управління, - це як роздавати безкоштовні презервативи з метою просування ідеї стриманості. Замість того щоб сприяти сумлінному управлінню, іноземна допомога, найімовірніше, породить клептократію чи уряди злодіїв. Як зазначили автори дослідження інституту Брукінгса, «в історії американської допомоги є маса прикладів того, як корумповані іноземні чиновники використовують іноземну допомогу, щоб набити власні кишені, зміцнити свої армії і реалізувати дорогі престижні проекти». Американські політики та бюрократи прагнуть зберегти програми з надання допомоги іншим країнам, незалежно від того, як іноземні режими витрачають ці гроші, і як вони використовують їх, щоб гнобити власних громадян.

Якби допомога США була по-справжньому ефективною, Україна вже давно стала б раєм законності. Можливо, новий президент країни Володимир Зеленський щирий у своїх спробах викорінити корупцію. Однак по відношенню до нього і його країни просто образливо прикидатися, що Україна не здатна навести у себе порядок без допомоги Дональда Трампа. Кращий спосіб викоренити корупцію в іноземній державі - покласти край іноземній допомозі.

Переклад ІноЗМІ.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 14:50 :45