Зі звільненням Горбатюка якість розслідувань покращиться, - Рябошапка

Сергій Горбатюк

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка впевнений, що зі звільненням начальника управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка, якість розслідувань має покращиться.

Про це він сказав на брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Генпрокурор розповів, як вплине звільнення ексначальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка на розслідування справ Майдану.

"Я думаю, що з відходом пана Горбатюка якість розслідувань підвищиться і ефективність підвищиться. По-перше, ми створили окремий департамент, який буде займатися процесуальним керівництвом у справах Майдану. По-друге, ми домовилися учора із паном Трубою, що буде такий самий спеціальний підрозділ у ДБР, який буде здійснювати розслідування, і ті справи, які у нас є сьогодні, вони перейдуть, значною мірою, до ДБР, і там будуть люди, які цим займатимуться. Можливо, це будуть слідчі із управління спецрозслідувань ГПУ", - зазначив Рябошапка.

Також, він додав, що більшість справ, які розслідували за часів Горбатюка не стосувалися Майдану.

"Що стосується Горбатюка, людина п'ять років очолювала цей департамент, мала, фактично, свою мініпрокуратуру зі спеціалістами, зі своїми процесуальними керівниками, і результат ми бачимо. 14,5 тис. томів справ, з яких, власне, тільки 8 тис. стосуються подій, які були на Майдані. Це означає, що половина тієї роботи, яку вони робили, стосувалася чогось іншого, але не подій, які були на Майдані. От вам і відповідь щодо ефективності", - сказав генпрокурор.

Крім того, Рябошапка поінформував, як оцінює роботу очільника САП Назара Холодницького, щодо якого раніше звучали звинувачення від активістів, що він начебто "зливав" справи.

"Зараз ми не чуємо звинувачень від громадськості, від ЗМІ у бік САП. І я не чув також жодних претензій з боку детективів НАБУ на адресу прокурорів САП. Тому мені здається, що це працює, як єдиний механізм. Ми бачимо результати вже і побачимо незабаром ще більше. Я не бачу зараз підстав змінювати щось у керівництві САП чи НАБУ", - заявив генеральний прокурор.

Нагадаємо, минулого тижня, генеральний прокурор Руслан Рябошапка звільнив начальника управління спецрозслідувань Сергія Горбатюка. Сам він вважає, що все було сплановано. 

Loading...