Зеленський назвав три етапи досягнення миру в Україні

president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський вважає, що для панування миру в Україні необхідно пройти три невід’ємних та послідовних етапи.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на відкритті форуму «Єдність» у Маріуполі, який транслював ZIK.

На першому етапі, за його словами, необхідне завершення гарячої стадії конфлікту та припинення вогню.

«Ми впевнені, що обов’язково досягнемо цього найближчим часом. Ми цього дуже хочемо. Це – дуже потрібний, важливий, але насправді – тільки перший крок», – наголосив Зеленський.

Другим невід’ємним етапом, на думку глави держави, є примирення людей та пошук консенсусу.

«Все це – дуже складний і дуже чутливий, нейрохірургічний процес. Це ніби тримати сірники біля відкритої каністри з бензином. Один необачний рух, одна неправильна заява можуть все перекреслити та відновити гарячу стадію конфлікту. Саме тому у цих питаннях надважливою є роль медіа та риторики, яку ці медіа застосовують», – сказав він.

Третім невід’ємним етапом Президент назвав реінтеграцію – безпечну та реальну, а не на папері.

«Є багато світових прикладів, коли гостру стадію конфлікту вдалося припинити, і навіть сталося часткове примирення. Та не відбулося головного: повернення територій. Вони залишились в іншому статусі та, на жаль, та не повернулися до складу тієї чи іншої держави», – відзначив Зеленський.

Він також додав, що всі ці три етапи доведеться пройти нашій державі, суспільству та кожному громадянину України разом.

Нагадаємо, у вівторок, 29 жовтня, стартував процес розведення сил і засобів у Золотому (Луганська обл.).

Loading...