Український стартап із переробки пластику отримав 45 тис. євро польського фінансування

Український проекологічний проєкт із переробки пластику отримав 45 тис. євро інвестицій від польської програми підтримки стартапів.

Український мобільний додаток для повернення пластикової упаковки в обмін на винагороду Greenbin.app отримав 45 тис. євро інвестицій в акселераторі Huge Thing від програми Poland Prize, повідомляє Польське радіо.

Команда також отримає менторські послуги на 11,5 тис. євро та місце для роботи у варшавському Google Campus, а також уроки з польської мови та зустрічі з місцевими бізнесменами, повідомляють у компанії.

Greenbin.app є в ранньому доступі на Android, також готується iOS-версія.

Користувачеві пропонується відсканувати QR-код на пляшці та залишити її в найближчій локації згідно мапи додатку, а потім дочекатися верифікації.

Після перевірки покупці отримають бали і зможуть обміняти їх на нові товари і послуги, наприклад, квитки в кіно. Таким чином, звичайні люди зможуть проінформувати виробника, що його упаковка вирушила на переробку, а не на полігон і не в ліс.

Команда називає свій проєкт «Google Analytics для відходів». Додаток має допомогти виробникам досягти норм зі збору та переробки пластикової тари. До кінця 2025-го в ЄС вони мають складати 77%, а до 2029-го – 90%.

Раніше проєкт тестували в Україні. Greenbin.app співпрацював зі станцією «Україна без сміття». Зараз команда веде переговори з одним із найбільших виробників упаковки в країні.

Нагадаємо, заснований українцями Олексієм Шевченком і Максимом Литвином стартап Grammarly отримав ще 90 млн доларів у ході другого раунду фандрейзінгу.

Loading...