Новини » Київ 30 жовтня, 2019, 15:51
​У Києві підвищився рівень забруднення повітря
ukrinform.ua
ukrinform.ua

У порівнянні із попереднім тижнем рівень забруднення повітря в столиці підвищився, що пов'язано із метеорологічною ситуацією в місті.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Згідно з повідомленням, з 22 по 28 жовтня 2019 року у повітрі Києва відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом: 

  • завислих речовин – у 1,1-1,4 раза на проспекті Перемоги (поблизу метро "Святошин"), Бессарабській площі, вулиці Каунаській, бульварі Лесі Українки, Оболонському проспекті, Деміївській площі;
  • діоксиду сірки – у 2,5-3,1 раза на площах Бессарабській і Деміївській, проспектах Перемоги і Оболонському; у 1,6-2,4 раза – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
  • оксиду вуглецю – лише 22 жовтня у 1,2 раза на Оболонському проспекті, площах Бессарабській та Деміївській;
  • діоксиду азоту – у 4,1-5,2 раза – на вулицях Каунаській, Семена Скляренка, площах Бессарабській, Перемоги, Деміївській проспектах Перемоги та Оболонському; у 2,8-3,8 раза – на усіх інших постах спостережень, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось.
  • формальдегіду – у 3,1-3,2 раза – на вулиці Семена Скляренка та Деміївській площі; у 2,4-2,8 раза на усіх інших постах, крім проспекту Науки.

Як зазначається, рівень забруднення повітря цього тижня дещо вищий у порівнянні із попереднім, що можна пояснити метеорологічною ситуацією. Антициклональний характер погоди з температурними інверсіями та застоями повітря сприяв накопиченню шкідливих домішок у повітрі. Більш помітне підвищення вмісту забруднювальних домішок зафіксовано на початку тижня (22-23 жовтня).

Сильні тумани, особливо в період з 24 по 25 жовтня, сприяли перезволоженню повітря та деякому вимиванню шкідливих домішок з атмосфери, тобто в даному випадку тумани зіграли корисну дію – зменшили рівень забруднення повітря наприкінці тижня.

Водночас в обсерваторії зазначили, що у найближчі дні у Києві очікується зниження температури повітря та посилення швидкості вітру, а такі метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.

Нагадаємо, У Києві ліквідували два вогнища радіаційного випромінювання в приміщенні Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 21:19 :20