Новини » Політика 29 жовтня, 2019, 13:15
Вшанування героїв без героїв: Чому Зеленський "ховається" від визволителів України
День визволення України від фашистських загарбників-2019. Фото:
День визволення України від фашистських загарбників-2019. Фото: "112 Україна"

Напередодні Україна відзначала День визволення України від фашистських загарбників. Цей день для кожного українця – привід не тільки згадати про страшні роки війни, яка велась на всій території України, а й подякувати тим, хто відстояв право українців жити у вільній країні. І кожен це вшанування розуміє по-своєму. Хтось влаштовує зустрічі з ветеранами війни, організовує допомогу людям, які ціною власного життя боронили Україну. А хтось – тільки згадує безцінний внесок воїнів у дописах на офіційних сайтах, та й ті потім редагує – не залишаючи не лише слова пошани визволителям, а й згадки про них. Але про все по-порядку.

Розповідаємо, хто і як напередодні вшанував визволителів України від фашистських загарбників.

Офіційна церемонія вшанування визволителів

Почнемо традиційно з президента України Володимира Зеленського, адже саме він, як офіційна персона, "задає тон" ставленню до звитяг минулих поколінь. Але у Офісу голови держави із вшануванням визволителів щось не склалося. Учора на офіційних ресурсах Зеленського згадали про День визволення України від фашистських загарбників ближе до полудня. Навіть подякували тим, хто був причетний до перемоги. А потім без жодних пояснень прибрали всіх…

Спершу розмістили цілком доречне у цей день привітання.

Привітання Президента України. Фото: Прінтскрін офіційного Telegram-каналу Володимира Зеленського

Привітання Президента України. Фото: Прінтскрін офіційного Telegram-каналу Володимира Зеленського

Потім допис відредагували. Прибрали звідти всіх, хто вів країну до Перемоги та залишили лише президента Володимира Зеленського та голову Верховної Ради Дмитра Разумкова. І обмежилися сухою констатацією факту.

Відредаговане привітання. Фото: Прінтскрін офіційного Telegram-каналу Володимира Зеленського

Відредаговане привітання. Фото: Прінтскрін офіційного Telegram-каналу Володимира Зеленського

Аналогічне привітання з "визволителями" Зеленським та Разумковим було оприлюднено на сайті Президента.

Привітання Володимира Зеленського. Фото: Прінтскрін офіційного сайту Президента України
Привітання Володимира Зеленського. Фото: Прінтскрін офіційного сайту Президента України

Примітно, що під час церемонії покладання квітів не був присутнім жоден ветеран війни. Тобто, квіти померлим воїнам і жодного слова живим.

Як вшановували визволителів при Порошенкові

Не вирізнявся особливою шанобливістю до визволителів і Петро Порошенко, обіймаючи пост Президента України. Утім, його дописи в соціальних мережах були щирішими, ніж чинного глави держави.

Привітання Петра Порошенка в 2018 році. Фото: Прінтскрін сторінки

Привітання Петра Порошенка в 2018 році. Фото: Прінтскрін сторінки

Наскільки важливо вшановувати ветеранів

Проте цього дня ветерани таки не були забуті – адже ці воїни не тільки пройшли пекло війни, а й зберегли для майбутніх поколінь вільну країну.

Тож, чи варто навіть порівнювати - "вшанування" по-президентськи, і тих, хто дійсно усвідомлює необхідність збереження пам’яті про подвиг визволителів.

День визволення України від фашистських загарбників-2019. Фото:
День визволення України від фашистських загарбників-2019. Фото: "112 Україна"

Збереження пам’яті про роки війни, про подвиг визволителів сьогодні необхідне як ніколи раніше, адже в країні складається досить загрозлива ситуація.

Співголова "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук з нагоди 75-ї річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників зазначив, що треба зробити все можливе, щоб ідеї неонацизму ніколи не панували в Україні.

"Я думаю, що цю ідею ветерана треба продовжити. Дуже б хотілось, дійсно, до його ювілею закінчити бойові дії і встановити мир. Але, на жаль, сьогодні так складається ситуація, що піднімають голови представники різних течій неонацизму, реваншизму, націоналрадикалів, які намагаються переписати історію і відмінити все те, що було світлим, що зберегло нашу країну. Сьогоднішнє і майбутнє покоління в неоплатному боргу перед тими, хто загинув за звільнення України, перед ветеранами. Ми повинні зробити все, це стосується нашої партії, щоб ідеї неонацизму, які намагаються сьогодні пропхати, зокрема, в якості національної ідеї, ніколи не панували в нашій країні", - зазначив Віктор Медведчук.

Інший співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Юрій Бойко розповів, що взагалі означає для українців День звільнення України від німецько-фашистських загарбників і чи варто згадувати про цей день. "Ми повинні шанувати ветеранів і підтримувати те, що вони дають такий імпульс, тому що для нас це свята дата, для нас ніхто не перепише історію. Ми завжди будемо з ветеранами, з нашим народом і ми зробимо все для того, щоб сьогоднішню війну швидше закінчити. Ми прикладемо для цього всіх зусиль", - сказав Бойко.

Також слова привітання та підтримки ветеранам висловили народні депутати Вадим Рабіновіч, Ілля Кива, Наталія Королевська, тощо.

Сьогодні долучився до привітань і народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Загородній, виступивши зі спеціальною промовою з трибуни Верховної Ради України.

Дізнатися більше про це свято можна в матеріалі "День визволення України від фашистських загарбників: Що для нас означає ця дата".

 

 


Реклама

У вашої куми день народження? Обрати яскраву карточку з Днем народження можна на сайті krainau.com. Великий вибір картинок для найяскравішого привітання.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-26 13:12 :55