ТСК для розслідування вибухів на артскладах спробують створити цього тижня

Залишки снаряду внаслідок вибухів на військовому складі в Ічні на Чернігівщині. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Верховна Рада розгляне на цьому пленарному тижні питання утворення Тимчасової слідчої комісії з розслідування вибухів на військових складах у період з 2014 року по 2018.

Про це заявив заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко під час засідання погоджувальної наради, яку транслював телеканал ZIK.

"Цього тижня хочемо дійти до рішення щодо створення ТСК щодо розслідування вибухів на складах боєприпасів. Ми фактично з першого дня про це говоримо. Вже знайшли бажаючих долучитись до комісії", - зазначив він.

Як зазначається у пояснювальній записці, постанову створено з метою здійснення парламентського контролю щодо розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія, (Харківська обл.), м. Сватове, (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) та здійснення неупередженого та прозорого розслідування обставин і причин знищення стратегічних об’єктів Міністерства оборони України щодо зберігання боєприпасів - утворюється Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України.

Основними завданнями Тимчасової слідчої комісії визначається є здійснення розслідування діяльності керівництва Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України у період з 2014 по 2018 роки, що призвело до:

  • виникнення пожеж (вибухів) на складах боєприпасів;
  • загибелі та поранення військовослужбовців, цивільних осіб;
  • заподіяння шкоди обороноздатності країни;
  • матеріальних збитків;
  • руйнування інфраструктури і житлового фонду.

Також ТСК візьметься за розробку пропозицій Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, осіб на підставі результатів розслідування та ініціювання питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови №2312 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклія, (Харківська обл.), м. Сватове, (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) у період з 2014 по 2018 роки.

Loading...